Teisipäev, 24. detsember 2024
Tallinna lennujaama territooriumil võib alates 24. jaanuarist näha liikumas Auve Tech OÜ autonoomseid sõidukeid, mida kasutatakse Magnetic MRO töötajate ja väikepakkide transportimiseks.

Magnetic MRO tarneahela juht Raivo Roolaid kirjeldas koostöö ajendit: „Me otsime pidevalt viise, kuidas teha tööd targemalt ja nutikamalt. Seepärast olemegi koostöös Auve Techi, Tallinna lennujaama ja partneritega välja töötanud logistikalahenduse, mis aitab inimeste ja kaupade liikumist lennujaamas ning angaaride vahel muuta autonoomseks ja märgatavalt keskkonnasõbralikumaks. Lisaks soovime toetada sarnase uuendusliku mõttemaailmaga ettevõtjaid, kes katsetavad Eestis lahendusi, millega hiljem laia maailma vallutama minna.“

„Meie eesmärgiks oli tuua esmakordselt lennuvälja alale autonoomsete sõidukite teenus, et parandada teenindusterminalide logistikat ning aidata jõuda jätkusuutlike eesmärkideni, mida saaks eesmärgipäraselt igapäevaselt kasutada. Antud projekt on eeskujuks ja praktiliseks näiteks kogu maailma lennuväljadele,” võtab lühidalt koostöö eesmärgid kokku Auve Tech juhatuse liige Johannes Mossov. Auve Tech töötab igapäevaselt selle nimel, et terviklikud lahendused muudaksid maailma keskkondasäästvaks ja autonoomsed sõidukid muutuksid kättesaadavaks kõigile.

AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse esimehe Riivo Tuvikese sõnul on tegemist keskkonnasõbraliku ja jätkusuutlikku projektiga. „Mul on hea meel, et Auve Tech otsustas just lennujaama territooriumil oma autonoomseid sõidukeid testida – liikumine siin nõuab mitmete reeglite järgimist ja protseduuridega kooskõlas olemist. See võimaldab meil luua pretsedendi ning teadmiste pagasi, et tulevikus autonoomseid sõidukeid lennujaama territooriumil laiemalt kasutada, muuhulgas ka näiteks reisijate veoks,“ rääkis Tuvike ning lisas, et Tallinna lennujaam on alati innovatsiooni oluliseks pidanud.

Auve Tech autonoomne buss

Elektrilised isesõitvad bussid on varustatud LiDAR-ite ja kaameratega, mis tagavad kõikidel ajahetkedel 360-kraadise nähtavuse ja kiire reageerimise. Bussides on kaheksa istekohta ning tänasel päeval sõidab bussis ka turvaoperaator, kes on sõidukis eelkõige topeltkontrolliks, et vajadusel sekkuda. Pärast pikemat testperioodi on võimalik turvaoperaator tuua juba üle kaugjuhtimisruumi. Auve Tech-i autonoomsed sõidukid on mõeldud laiendama ühistranspordivõrku, kuhu traditsioonilise bussiliini rajamine ei ole mõistlik või on suisa võimatu.

Fotod: Auve Tech

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.