Reede, 22. november 2024
Naljaga pooleks on Lätist saanud eestlaste hinnatuim autoreisi sihtkoht. Paljudele tuleb aga üllatusena, et isegi sada meetrit teiselepoole piiri sõites peab autojuhil taskus olema juhiluba, kaasas sõiduki tehniline pass ja kindlustuse dokumendid. Auto peab olema tehniliselt korras.

Kui Eestis liigeldes piisab autojuhil ID-kaardist, siis välismaale sõites peab olema kaasas juhiluba ja auto tehniline pass. Eestist välja reisides on soovitav lisaks liikluskindlustuse tavapoliisile kaasa võtta roheline kaart ehk rahvusvahelise liikluskindlustuse poliis.

Rohelist kaarti saab liikluskindlustusega kaetud sõidukile tellida kindlustusfirmast, mis väljastab selle tasuta. Roheline kaart aitab välisriikides asjaajamist vajadusel oluliselt lihtsustada. Lisaks võiks sõidukile teha kaskokindlustuse, mis võimaldab saada tasuta autoabi kogu Euroopas.

Üks nüanss on Lätti või kaugemale reisides veel: autojuhi nimi peab olema tehnilisse passi sisse kantud. Kui nime seal ei ole, tuleks juhule vormistada (soovitavalt) notariaalselt kinnitatud ingliskeelne volikiri sõiduki kasutamiseks.

Autojuht ja kõik sõitjad peaksid endaga Lätti ja kaugemale reisides kaasas kandma Euroopa ravikindlustuskaarti, et saada kohalikega võrdsetel tingimustel arstiabi. Kaardi saab tellida portaali Eesti.ee kaudu. Mõistlik on sõlmida ka reisikindlustus, mis kataks kõik need tervisekulud, mida Euroopa ravikindlustuskaart ei kata.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Enne kui autosse istud, kontrolli dokumendid üle. Lihtne soovitada, raske järgida, sest suur osa meist reisib tänapäeval mööda Euroopat ja lähiriike üsna muretult ringi. Lätti minnes notariaalne volitus kaasa –  kõlab umbehullu ettevõtmisena!

Rendiautot väljastades ei anna ükski rendiettevõte kasutajale kaasa notariaalset volitust… Üle võib alati mõelda, kui oma tervisest kahju pole. Terve mõistus siiski abiks ja põhilised dokumendid – kindlustus, tehniline pass, kindlustus, kindlustus… sinna, kus selle vajadusel alati ette näidata saab. Ja mis peamine, sõiduk olgu sõidukorras. Et neid eelpoolnimetatud pabereid kunagi vaja ei läheks.

Infot ja nõuandeid liikluskindlustuse kohta välisriikides liigeldes leiab Eesti Liikluskindlustuse Fondi veebilehelt.

Allikas: PZU kindlustus

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.