Reede, 22. november 2024
9. märtsil kogunenud Tallinna kriisikomisjon otsustas kaheks kuuks tühistada kõik linnaasutuste ja hallatavate asutuste, sh koolide välislähetused, õppereisid ning ekskursioonid. Inimesed, kes naasevad koroonaviiruse riskipiirkonnast, peavad jääma kaheks nädalaks koju jälgimisele.

Eile õhtul kogunenud Tallinna kriisikomisjon otsustas koroonaviiruse tõkestamist toetava meetmena tühistada kaheks kuuks nii linnaasutuste, kui ka hallatavate asutuste, sh koolide välislähetused, õppereisid ja ekskursioonid.

Riskipiirkonnast naasvad töötajad ning õpilased peavad jääma 14 päevaks koju jälgimisele: „Kõik Eesti koroonaviiruse juhtumid on diagnoositud riskipiirkonnast saabumise järel. Seetõttu otsustasime ennetavalt tühistada linnaasutuste ja hallatavate asutuste lähikuude välislähetused ja õppereisid ning koolide välisekskursioonid,” ütles Tallinna linnapea ja kriisikomisjoni esimees Mihhail Kõlvart.

Kui linna töötaja tuleb puhkusereisilt riskipiirkonnast, siis korraldatakse töö ringi, et ta saaks 14 päeva kodus tööd teha ning töökeskkonna, kolleegide ja linlastega kontakti vältida.

e-õppeks peab olema valmis

Kriisikomisjon arutas ka valmisolekut viiruse leviku vältimiseks koolid e-õppele üle viia. Terviseamet soovitab nakkuse leviku tõkestamiseks sulgeda koolid siis, kui on tekkinud juba kohapealne viiruse levik.

Linnapea sõnul esialgu kõigi Tallinna koolide sulgemiseks vajadust ei ole, kuid kui õpilaste seas lisandub nakatunuid, siis teeb linn otsused koolipõhiselt.

„Haridusamet on juba alustanud ettevalmistusi, et vajadusel oleksid koolid valmis e-õppele üle minema. Lasteaedade puhul käsitleme võimalikke nakkusjuhtumeid rühmapõhiselt,“ märkis Kõlvart.

Ürituste korraldajatele vastutus

Kriisikomisjonis arutati ka rahvusvaheliste ürituse mõju ja soovitatakse rahvusvaheliste konverentside, võistluste vms puhul vältida külaliste kutsumist riskipiirkondadest.

Linna töötajad ja teenistujad jätkavad igapäevaselt oma tööd ja linlaste teenindamist tavapärases rütmis. Viirusekaitse on organiseeritud juba varasemalt: tellitud on kaitsemaske, ruume desinfitseeritakse regulaarselt.

Viirusnakkuste ennetamiseks soovitab Terviseamet lisaks käte pesemisele aevastamisel ja köhimisel katta suu varruka või pabertaskurätikuga.

Haigustunnustega inimestega on soovitav pidada vähemalt meetrist distantsi. Vältida tuleks silmade, nina ja suu katsumist.

Hingamisteedehaiguste sümptomitega tasub olla kodus ja ravida sümptomeid: võtta vajadusel palavikualandajat ning köha ja nohu leevendavaid ravimeid.

Vaata Terviseameti juhiseid www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.