Mupo on võtnud Tallinna taksomajanduse luubi alla. Kuigi ka varasemalt on tehtud reide vanalinna, siis need on olnud pigem ajutise iseloomuga. Nüüd kinnitab amet, et taksojuhte hakatakse politseiga koos regulaarselt kontrollima, et lõpetada lokkav skeemitamine ja vigurdamine.
Pühapäeval, 19. mail viisid politsei ja linna korrakaitsjad läbi ühisreidi, mille käigus tehti tehti vanalinnas järelevalvet, rõhuasetusega võimalike taskuvaraste tabamiseks.
Seejärel kontrolliti taksode ja velotaksode dokumentatsiooni ja sõidukite korrasolekut. Reidi käigus koostati kaks väärteoprotokolli, üks kiirmenetlusotsus ja tehti ettekirjutus taksotunnuste väärkasutuse osas.
“Kuna tegemist oli üsnagi eaka taksojuhiga, kes asus koheselt korrakaitsjatega koostööle, siis otsustati mehel lasta iidamast-aadamast pärit taksokleebised kohapeal eemaldada ja lubada tal rahulikult orkestriproovi edasi sõita, kuhu mees teel oli,“ selgitas mupo reidi korraldaja, patrulli- ja valveosakonna juhtivinspektor Katrin Kaskmaa.
Katrin Kaskmaa sõnul kavatsetakse kahe korrakaitseüksuse, politsei ja munitsipaalpolitsei ühisreidid muuta tavapäraseks.
„Takso- ja velotaksojuhid peavad hakkama aru saama, et korrakaitsjad ajavad ühist asja – linn peab saama turvalisemaks ja ka turistisõbralikumaks. Tahame ennetada vargusi ja velotaksojuhtide vigurdamist ja petuskeeme, millega heausksetelt turistidelt raha välja petetakse. Eilne ühisreid näitas, et oleme õigel teel“.
Kliendid võiksid ka silmad lahti hoida
Tallinn on ebaseaduslike taksojuhtidega püsti hädas. Elu teevad raskeks äpitaksistid, kes on liikluses raskesti tuvastatavad: eravärvides autot peatades võib juht puhuda korrakaitsjale hambasse mida iganes ta tahab ja eks tee siis kindlaks, kas tüüp osutab teenust või veab juhututtavaid viinapoodi.
Eile kirjutasime sellest, et iga kodanik saab taksojuhi seaduskuulekust paari näpuliigutusega majandusregistri kaudu kontrollida.
Iseasi, kas kiirustades see meelde tuleb. Fakt, et stiihia ohjeldamisel on tänuväärne aktiivsete kodanike kiire tegutsemine. Avalikku häbiposti kedagi lüüa ei tohi (näiteks sotsiaalmeedias), aga mupole või KOV-ile võiks seadust eiravast taksistist ju teada anda küll.
See ei ole pealekaebamine vaid nende juhtide töö austamine, kes igapäevaselt leiba teenivad seadusest kinni pidades. Korrastunud turul on teenus kvaliteetsem ning õiglasema hinnaga. Kokkuvõttes võidavad kõik.
Mupo tööpõld on lai: lisaks taksistidele saavad tuustida ka haljasalale parkijad
Allikas ja pilt: mupo pressiruum