Autoomanikul tasuks rõõmustada, kui vihma sajab: see tähendab, et auto saab kerge vaevaga puhtaks. Anname alljärgnevalt nõu, kuidas autot vihmase ilmaga pesta, jälgides sealjuures, et ümbritsev keskkond autokeemiaga pihta ei saaks.
Tavaline autopesu kujutab endast keskkonnale parajat koormust. Keskmiselt kulutame me kodus autot pestes sada liitrit vett, autopesulas veelgi enam. Kõige suuremat mõju loodusele avaldab aga kasutatav autokeemia, mis veega segunedes valgub maapinnale.
Seega tuleks vihmaga autot pestes jälgida, kus autot pestakse ning kasutada võimalikult vähe keemiat – pikk vihmasadu aitab mustuse auto pinnalt lahti leotada ka rohket šampooni kasutamata.
MIDAGI ERILIST SEE EI OLE
Ei ole ju tegelikult midagi üllatavat selles, et autot võib pesta ka vihmase ilmaga, ning võrreldes tavapesuga on sel mitmeid eeliseid. Eriti, kui autot pesta kodustes oludes. Näiteks jääb ära pikk jamamine pesunõude või voolikutega. Suure osa autopesija tööst võtab enda peale aga sadav vihm.
Autopesu vihma käes ei erine kuigi palju kuiva ilmaga tehtavast protseduurist. Vihma peamine eelis on, et see takistab pesuaine liiga kiiret kuivamist auto pinnal.
Pikemalt kestev vihmasadu muudab pehmemaks ka värvipinnale kleepunud mustuse ja putukajäänused, mis teeb autopesu lihtsamaks ja kiiremaks. Vihm hoiab värvipinna niiskena ja see aitab autopesu käigus vältida mikrokriimustuste teket.
Eelpesu puhul on märg pind muidugi miinuseks, aine ei kinnitu piisavalt hästi ja valgub kiiremini ka pesuveega maha. Seetõttu peaks vihmaga kasutama kangemat eelpesulahust.
Käsipesuks kasutatava pesuaine osas muudatusi pole vaja, sest seda kantakse igal juhul võimalikult märjale pinnale. Siinkohal on vihm selgeks eeliseks.
Vihm on harva nii tugev, et see võiks asendada loputust. Auto tuleks ka vihmase ilmaga korralikult loputada, et pesuainet värvipinnale ei jääks.
Tavaliselt järgneb pesule kuivatus, aga vihmaga pole sellel mõtet. Nii säästad aega ja vaeva. Enamasti ei jää vihmapiiskadest ka kuivamisjälgi.
Auto võib pärast vihma olla üllalatavalt puhas, eriti kui see saab rahulikult varjulises kohas kuivada. Tumeda auto kuivatamist otsese päikesevalguse käes tuleks aga kindlalt vältida.
Põhimõtteliselt saab autot kuivatada ka õhuvoogude abil ehk sõites. Kui vihm on järele jäänud ja teekate taas kuiv, saab ka auto kuivaks sõita.
NELI VIHMAPESU REEGLIT
Auto pesemine vihmase ilmaga ei erine kuigivõrd kuiva ilmaga pesemisest. Eelpesulahus võiks olla pisut kangem, kuid see pole vältimatult vajalik.
Vihm hoiab auto värvkatte pesemise ajal niiskena, sellest on pigem kasu.
Vihmaga pole ka loputusega nii kiire kui kuuma ja päikeselise ilmaga. Loputama siiski peab.
Kuivatusrätikut küll vihmase ilmaga vaja pole.
Materjalide põhjal: Lena Murd