Reede, 14. juuni 2024
Renault ja Dacia teatasid äsja oma müügitulemused ja prognoosid tulevaks aastaks ning arvud on muljetavaldavad. Vladimir Niinimäki teeb olulisemast kokkuvõtte.

Kaubikute turul domineerib Eestis Renault, kõige populaarsemad mudelid on Renault Master ja Trafic. Lisaks on Renault’ elektrisõidukite müük möödunud aastaga võrreldes kasvanud kolmandiku võrra, mis võib viidata tarbijate keskkonnateadlikumaks muutumisele.

Sõiduautode osas on kõige populaarsem mudel Renault Arkana (loe Indreku arvustust siit ja Uku lugu siit), millele järgneb Renault Captur; Clio on oma segmendis neljandal kohal. Lisaks on Renault enimmüüvate elektriautode brändide arvestuses Euroopas kolmas ja täishübriidautode osas teine.

Dacia on teatanud ka positiivsest müügi suundumusest koos turuosa kasvuga. 2022. aastal oli Dacia turuosa 1899 uue registreerimisega 3,2%. Kõige populaarsem mudel oli Duster 702 müüdud autoga, järgnesid Sandero ja Sandero Stepway 668 autoga.

Nii Renault kui ka Dacia pakuvad laia valikut elektri- ja hübriidsõidukeid, sealhulgas Zoe E-Tech Electric, Megane E-Tech Electric, Clio E-Tech täishübriid ja Captur E-Tech täishübriid.

Jätkusuutlikumate tavade poole liikudes (siit saab lugeda eksklusiivintervjuud Renault Grupi eksperdiga) kasvab elektri- ja hübriidsõidukite müük. Need pakuvad keskkonnasõbralikumaid alternatiive, mis võib olla märk tarbijatrendide muutumisest. Üldiselt näitavad Renault ja Dacia autoturul tugevat kasvutrendi.

Fotol: Renault Austral, Renault’ fototiim

blank

Endine kooliõpetaja, IT-ettevõtja ja autoentusiast. Armastab kõike, mis liigub, aga itaallastele on südames eriline koht. Unistus - teha ümbermaailmareis!

KOMMENTEERI SIIN