Klient on kuningas. Kui tema tahab verivärsket Jaguar E-PACE linnamaasturit ruttu saada, peab tema tahtmistele vastu tulema. Kompaktse noobelmaasturi tootmine käivitub kahel kontinendil, Euroopas ja Aasias. Ühendkuningriigis jätkab disaini – ja tehnoloogiakeskus.
Jaguar Land Rover on kinnitanud, et selle PACE-perekonna uusimat liiget, E-PACE’i hakatakse tootma kahel kontinendil, et rahuldada eeldatavat nõudlust kompaktse noobli linnamaasturi järele.
2017. aasta lõpust on Jaguar E-PACE esimene auto, mida hakatakse tootma Austrias Jaguar Land Roveri ja Magna Inc üksuse Magna Steyr vahel sõlmitud lepingu alusel. 2018. aastal liitub sellega ka täiselektriline Jaguar I-PACE.
Euroopa tehaseliinile lisaks käivitub Jaguar E-PACE’i tootmine ka Chery Jaguar Land Roveri tipptasemel tehases Changshus. Toodang jääb vaid Hiina klientidele ning auto tuleb Hiinas müügile 2018. aastal.
Tootmisala tegevjuht Wolfgang Stadler rahustab erutunud kliente, ennekõike inglasi, kes on harjunud Jaguari oma autotööstuse lipulaevaks pidama:
“Ühendkuningriik on meie ettevõtte tootmise, disaini ja tehnoloogiaalase võimekuse südameks. Sellegipoolest, kuna meie Ühendkuningriigi tehased toimivad oma võimete piiril, pakuvad meie lepinguline tootmiskoostöö Magna Steyriga ja konsortsium Hiinas lisavõimekust, tundlikkust ja paindlikkust, et tarnida uut Jaguar E-PACE’i lisaks meie teistele põnevatele sel aastal lansseeritavatele uutele autodele.”
Ühendkuningriigis disainitud ja tehniliselt välja töötatud Jaguar E-PACE on viiekohaline väike linnamaastur, mis pakendab Jaguari sportauto disaini ja võimekuse ruumikasse, praktilisse ja välismaailmaga ühendatud nelikveolisse sõidukisse.
See ühineb täiselektrilise idee-linnamaasturiga I-PACE ja Maailma Aasta Auto ning Maailma Naiste Aasta Auto auhinna pälvinud võimeka linnamaasturiga F-PACE. Alates turuletulekust 2017. aastal 80 000 müüdud eksemplariga F-PACE on kõige kiiremini end müünud Jaguar ettevõtte ajaloos ning väikese Jaguari linnamaasturi järele oli selge nõudlus.
GLOBAALNE TOOTMISSTRATEEGIA
Ühendkuningriigis on Jaguar Land Roveri äri süda ja sinna jääb autotootja disaini, tehnoloogia ja tootmise võimekuse keskus. Viimase viie aasta jooksul on ettevõte palganud üle 22 000 inimese, kasvatades seega oma töötajate hulka üle 42 000 inimese. Tootja on investeerinud üle 13 miljardi euro uute toodete loomisesse ja kapitalikuludesse.
Selle aja jooksul on ettevõte suurelt investeerinud oma Ühendkuningriigis paiknevatesse tehastesse Castle Bromwichis, Halewoodis ja Solihullis, et toetada uute autode väljalaskmist, sealhulgas Jaguar F-PACE, Range Rover Velar ja uus Land Rover Discovery.
Lisaks on kahekordistunud investeering Ühendkuningriigi mootoritehasesse – üle 1,1 miljardi euro suurune rahasüst Briti tehasesse on üle aastakümnete suurim ning loob mitusada uut töökohta.
Jaguar Land Roveril on plaanis laiendada oma tehnoloogia- ja disainikeskust Coventrys ja investeerida Warwicki ülikoolis paiknevasse Riiklikku Autoinnovatsiooni Keskusesse (National Automotive Innovation Centre, NAIC).
Kuna plaan viia Jaguar Land Roveri Ühendkuningriigi kolm tehast tootmisvõimekuse tippu on juba paigas, annab välismaiste tootmisvõimaluste loomine ettevõtte tulevikustrateegiate toetamiseks vajaliku lisavõimekuse.
See võimaldab Jaguar Land Roveril pakkuda oma klientidele veel põnevamaid uusi autosid, kaitsta end valuutakõikumiste vastu ja ehitada üles globaalselt konkurentsivõimeline ettevõte.
Jaguar Land Rover kinnitas oma esimesed välismaised tootmisplaanid 2012. aastal, allkirjastades konsortsiumilepingu Hiina ettevõttega Chery Automobile Company Ltd.
Alates sellest ajast on Hiinas hakatud tootma Range Rover Evoque’i, Land Rover Discovery Sporti ja Jaguar XFL-i, avatud tehas Brasiilias ja märkimisväärselt edenetud uue tehase rajamisel Slovakkias.
Allikas ja meedia: tootja