G-klassi M-B läheb Kohtadesse tuunimatagi. Vägeva G erimudel Brabus 700 on aga vingem, võimsam, võitmatum: “nullist sajani” 5 sekundiga, 700 hobujõudu, 5,5-liitrine V8, rohkelt süsinikkiudu ja välimus, mis tekitab hirmu ja ahvatlust ühtaegu. Kui saaks üht kümnest erikujulisest kasvõi korraks näha!
Mercedes G500 on värskeim Brabuse mehistumise spaast läbi käinud mudel. Enne seda on B-insenerid meile teinud AMG GLC 63 S-i ja E 63 S-i. Pole kahtlustki, härra Doktor saab, mida ta tellib. Ja 900 njuutonmeetrit pealekauba.
G klass, mis äsja läbis kerge uuenduskuuri, sai pardale muuhulgas moodsad kellad ning võttis riidekapis kasutusele paar uut peent värvitooni, on Brabus 700 versioonis muutunud tõsiseks monsteriks ning tviidülikonna tegumoest rääkimine on selle auto puhul täiesti kohatu.
Hoopis asjakohasem on jutustada moodsat muinaslugu lõvist hundinahas, kus loomade kuningas võsavillemi seest tühjaks näsib. Mentaalselt (jah, just mentaalselt!) on tegu Mercedes-AMG G63 jõhkardkehastusega. Lõvi… hundinahas.
Kui hulle unenägusid te pärast selle metafoori visualiseerimist ka ei näeks, magage rahus – Brabus 700 4×4² Final Edition erimudelit toodetakse ainult 10 eksemplari. Ja teie suure tõenäosusega nende kümne pööraselt õnneliku omaniku hulgas ei ole. Piltide vaatamist ei saa muidugi keegi keelata.
5 SEKUNDIT JA REDEL KAASA
Nullist sajani kiirendab G Brabus 700 5,0 sekundiga, tippkiirus on piiratud 210 km/h – mis te kujutasite ette, et võite rohkem vajutada või? Lühimenetluseta trellide taha, otsejoones!
Plus 7G-Tronic automaatkäigukastiga kokkulaulatatud jõuallikaks on vinge kaksikturboga 5,5-liitrine V8, millel võimsust 700 hj (ahah, nüüd saime teada, miks seal alguses selline imelik number on), ja pöördemomenti 960 Nm. Jah, lugesite õigesti, V8. V8. Kaheksa!
Maastikuvõimekuski on Brabusel suurem kui G 500 4×4² tavamudelil: 60 cm kliirens kõlab nagu “võta redel kaasa”.
Võrreldes “tavaversiooniga” (hunt!) on kliirens koguni 15 sentimeetri võrra kasvanud. 15 sentimeetrit on … ei, sul ei ole seda, ära loodagi. 15 sentimeetrit on näiteks lubatud maksimaalne muru kõrgus Tallinna linnas. Sul ei ole seda sellegipoolest, sest väljas on talv ja sa tuiutad mersu pilte ja nutad 15-sendiseid krokodillipisaraid.
KESKKONNAINSPEKTOR TULEB KÜLLA
Juht saab valida 4 sõidurežiimi vahel: Comfort, Sport, Off-Road ja Individual. Vabalt võib valida vaid “ainus sport on autoga sõitmine” ja “siin ei ole teed, ma lähen siiski” – sõiduviisi, sest keskkonnainspektor on su ukse taga ühel päeval kindlasti.
Kombineeritud keskmine kütusekulu on sellise monstrumi kohta suhteliselt mõistlikud 14,4 l/100 km – nad on seda mõõtnud nii laborihiirte kui mingite inimeste peal, aga CO2 heitmetase on 331 g/km. Kolmsada ja veel kolmkümmend üks peale, ajal, mil me räägime keskmisest heitmenormist 95g/km kohta! 331!
MUST JA VALGE MAAILM
Värvivalik on Brabuse G puhul lihtne – kas must või valge, kabiinis must või pruun nahksisu. Ehk siis maailm on must ja valge. Kabiinis aga soovitame pigem musta, sest pruun ei mahu polariseerunud maailmapilti.
Hind? Noh, metsik. Ikkagi kümme tükki ainult. Saksamaal on hind ilma maksudeta 209 000 €. Eestis saab ainult selle osa, mis räägib “ilma maksudeta” – autot ennast ei saa päris kindlasti, sest sakslased ja need teised jõuavad ette.
Aga eks vaatame siis pilte ja õhkame. Kes auto poole, kes taeva poole, sest mille paganama pärast on vaja säärast monstrumit ehitada? Tarbimispidu, rokk ja roll, “sest ma võin”… Tühjagi sa võid. Niida muru.
Allikas ja pildid: Brabus. Tekst Lena Murd ja Ylle Tampere