Esmaspäev, 15. juuli 2024
Nissan ja BMW ühendavad jõud ja panevad USA 19 osariigis üles 120 avalikku kiirlaadijat, et toetada Nissan LEAFi ja BMW i3 omanikke ja edendada elektrisõidukite kasutuselevõttu üle maa.

Partnerlusega tipp-elektrisõidukitootjate vahel pööravad Nissan ja BMW tähelepanu kasvavale avalike kiirlaadijate nõudlusele, mis annab juhtidele võimaluse kergelt oma elektrisõidukiga tehtavate reiside kaugust suurendada. Nissan ja BMW laiendavad oma kiirlaadijate võrgustikku jõuliselt, pakkudes laadijaid juba Californias, Connecticutis, Floridas, Georgias, Illinoisis, Indianas, Marylandis, Minnesotas, Missouris, New Mexicos, Nevadas, New Yorgis, Põhja- ja Lõuna-Carolinas, Ohios, Pennsylvanias, Tennessees, Virginias and Wisconsinis.

“Nissani lähenemine LEAFi omanikele avalike laadimisvõimaluste koosneb laadijate paigaldamisest kogukonda, töökohtadesse ja Nissani esindustesse,” ütles Andrew Speaker, Nissani elektrisõidukite müügi ja turunduse juht. “BMW-ga koostöös oma avalike laadijate arvu suurendades suudame elektrisõidukite juhtidele pakkuda täiendavat kindlust sõiduulatuse osas.”

nissanbmw

“BMW jätkab avaliku laadimisinfrastruktuuri arendamist, mis toob kasu praegustele ja tulevastele BMW i3 omanikele. BMW-Nissani projekt täiendab BMW lubadust osaleda partnerlustes, mis laiendaks DC-kiirlaadijavõimalusi üle terve maa,” ütles Cliff Fietzek, BMW Põhja-Ameerika Connected eMobility juht. “Koos Nissaniga lihtsustame elektrisõidukitega pikemate vahemaade katmist, et veel rohkem juhte valiks oma sõitudeks e-sõiduki.”

Kõikides uutes laadimiskohtades on 50 kW kiirlaadijad nii CHAdeMO ja SAE Combo pistikutega, teenindades nii Nissan LEAFi kui BMW i3 elektriautosid, ja ka kõiki teiste elektriautode juhte, kelle autodel on kiirlaadimispistikupesad. Need laadijad suudavad Nissani ja BMW elektriautode akud laadida 80 protsendini umbes 20-30 minutiga, mis on märksa kiirem kui enamikus avalikes laadijates saadaolevad 240V laadijad.

Juhid leiavad laadijad kergesti, kasutades BMW i3 ConnectedDrive’i kas sõiduki enda navigatsioonis või BMW Remote Appi, või Nissani EZ-Charge nutitelefoni rakendust. Lisaks ühilduvad need laadijad Nissani EZ-Charge kaartidega.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Nagu oleme juba varem öelnud, tundub elektriautode laadijate vallas jõudude ühendamine ja standardiseerimine hea lahendus ja seda eriti tarbija seisukohast. Loodame, et see trend jätkub ja lõpuks tuleb sellest üks suur õnnelik kiirlaadijate võrgustik, mis jõuab ka Euroopasse.

Allikas ja fotod: Nissan, video: BMW

KOMMENTEERI SIIN