Teisipäev, 25. juuni 2024
2015. aastal tegi Volvo sõiduautode müügiga ajalugu. Esimest korda küündis ühes aastas müüdud sõiduautode arv üle poole miljoni! Suur roll selles eduloos on igas maailma nurgas autode iludusvõistlustel auhinnalaua lagedaks tõmmanud Volvo uuel suurel luksusmaasturil XC90 -l.

Et olla täpne, siis müüs Volvo 2015. aastal 503 127 sõiduautot. See number on 2014. aasta müüginumbrist 8% (ligi kümnendiku!) suurem ja ühtaegu ettevõtte hetkel kehtiv maailmarekord.

Volvo XC90

Volvo sõiduautode müük lõi rekordeid kõigis segmentides ja igas maailmajaos. Lääne-Euroopas kasvas Volvo läbimüük 10%, 198 000 autoni, Ameerika Ühendriikides peaaegu veerandi võrra – 24,3%- 70 000 autoni!

Hiinlased ei saanud aasta alguses kohe küll vedama, aga viimases kvartalis võeti hoog nii üles, et hobused jäid rumala näoga järgi vaatama – 11,4% müügikasvu ja kogu aasta tulemuseks 81 000 sõiduautot! 2014. aastal oli number ligikaudu sama, aga see saavutati läbi aasta suhteliselt stabiilse müügitempoga.

Jah, ulmeluksuslikul uue põlvkonna nelikveolisel Volvo XC90- l on selles eduloos etendada vähemalt sama suur roll kui Märt Avandil soomlaste “Vehkleja” eduloos (Rootsi-Hiina/Eesti-Soome). XC90 korjas ära kõik võimalikud ja jooksu pealt spetsiaalselt selle auto jaoks välja mõeldud auhinnad, võitis maailma naiste südamed ja pääses enam-vähem kõikide suuremate autovõistluste finalistide hulka.

Kuna üks osa maailmast alles tutvub uue maasturiga, võib arvata, et karikaid ja kila-kola kukub auhinnakappi veel kilode kaupa juurde. Põhjendus? “Me ei ole kunagi varem nii ilusat Volvot näinud!” Täitsa arukas põhjendus, tõsi. XC90 lõi senise maailmapildi – mis üks korralik Volvo olema peaks – ikka väga põhjalikult segi. Moodne, turvaline, veel turvalisem, isemõtlev, isesõitev… nimeta, ja ta ütleb, et tal on see välja mõeldud.

2016. aasta staar on kahtlemata Volvo S90. Ameeriklased saavad seda iludust näpuga katsuda ja bioloogilist uuriketti üle rinna vedada üsna pea, Detroidi autonäitusel. “Üsna pea” – see on siis järgmisel nädalal juba! Eurooplased saavad loa S90ne ligi astuda tõenäoliselt Genfi autonäitusel. Eesti maaletooja ettevõtlikust teades, ka meil siin võib minna väga hästi ja kui igavene talv jälle hingata laseb, siis midagi meile uudistoodangust kindlasti ka näidatakse.

Rootslaste Volvo sõiduautode rahvusuhke ajalugu ulatub tagasi aastasse 1927. Vahetult aastatuhande vahetuse eel, aastal 1999 otsustasid rootslased Volvo Fordile müüa. Ford omakorda andis Volvo 2010. aastal hiinlaste Geely Holdingi helladesse kätesse, mispeale innovatsioon massidesse paiskus ja tegi Volvost selle, mida me täna ja tulevikus näeme – innovaatilise, luksusliku brändi, rootslaste jätkuva rahvusliku uhkuse. Mis sest, et hiinlased – rootslased on alati kodus, kui investeeringuid ja innovaatilisi lahendusi tuuakse!

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Oh, Volvo, Volvo! Rõõm on suur, sest 2015. aasta maailma naiste lemmik oli ju XC90. Mis veel on tore, et ei näe me sillerdavaid silte ega hirmsat reklaamikampaaniat teemal, kui tubli Volvo on… üks pisike pressiteade, mis ütleb kõik: 500 000 sai täis. Pool miljonit! Jah, pool miljonit Volvot aastas! Pool miljonit juhti, kes võivad tunda end turvaliselt, lisaks nendega koos reisivad inimesed, mis teeb siis keskmiselt… no mingi 1,4 mln elusat inimest kohe kindlasti!

Mõni ettevõte siin ületab 50 000 piiri ja teeb kõva kisa-kära ja kuskil keegi teatab, et noo – tänavu poolsada tuhat, järgmisel aastal juba rohkem kui miljon… (Teslast räägime, jaa). Ja siis tuleb Volvo, teeb pool milli naksti! ja lihtsalt naeratab… malbelt, nii malbelt. Uuh! Ilus, ilus on see kõik. Meie aus arvamus on, et Teslaga võrreldes on Volvo tänapäev… noh, ülehomses. Ei hakka lööma!

Allikas ja meedia: Volvo

Suur naistelemmik XC90: sõidab seal, kus vaja

Kuum ja kaunis: Volvolt tulekul uus preemiumsedaan S90

http://www.accelerista.com/auto/volvo-kasutajaliides-sensus-hakkab-ise-soitma/

http://www.accelerista.com/auto/wwcoty-2015-ehk-kuidas-valida-maaima-naiste-aasta-autot/

Loe ka emapiduri blogist XC90 turvalisuse kohta:

Volvo XC90 Live Crash Test: õnnetus, see juhtub päriselt.

 

KOMMENTEERI SIIN