Kolmapäev, 22. jaanuar 2025
Hea uudis kõigile, kes igatsenud ülipopist Toyota RAV4-st suuremat, aga hübriidajamiga SUV-d: äsja avati uue Toyota Highlanderi eeltellimuste leht . 2021. aasta veebruaris salongidesse jõudev Highlander on võimsama jõuallikaga ning see võib sappa haakida kuni 2 tonni raskust. 

Toyota Highlander on eestlastele ja meie naabritele Lätis ja Leedus olnud seni kättesaamatu unistus. Toyota on maasturitaoliste buumi arvesse võttes otsustanud uue põlvkonna avara kõikjalsõitja tuua müügile ka Baltimail, äsja avatigi eeltellimuste laud. Salongi jõuavad uued sõidukid uue aasta veebruaris, siis saavad oma nunnudele lähemalt otsa vaadata ka esimesed tellijad.

Highlander on suurem kui RAV4: sel on kuni 7 istekohta ja senikogetuist võimsaim hübriidajam. Vajadusel saab auto hakkama ka väga keerulistes oludes liiklemisega, sest sel on korralik AWD-ülekanne.

Highlander on varustatud Toyota kaasaegseima turva- ja mugavustehnoloogiaga, kaksikajamina on kasutusel tootja uusim, neljanda generatsiooni tehnoloogia. Highlanderi hinnakirja esimesel real seisab number 44 900 – selle summa eest saab korraliku kõikjalsõitja, kes aga luksust vajab, peab rohkem raha välja käima.

Suurim SUV Toyota mudelite perekonnas

“Suurim SUV” võib Toyota-sõbra, kes samastab SUV-d maasturiga, natuke segadusse ajada: Land Cruiser on ju justkui suurim maastur. Raamile ehitatud Land Cruiser teeb ilma pigem tõsiste tööautode segmendis ja seda on siiani saada ka diiselmootoriga.

Highlander on kümne sentimeetri jagu Cruiserist pikem ja väljapeetum, ehkki ka sel on nelikvedu. 4,97m pikkus kulub ära, et mahutada sõidukisse kolm istmerida.

Teise rea istmeid saab nihutada 18 cm ulatuses, nii saavad reisijad rahulikult taharitta ja sealt välja ronida ning ka jalaruumi piisab.

Kahe tagumise rea istmed saab alla lasta ja muuta Highlanderi korralikuks kaubikuks. Kõrgemas varustuses on loomulikult ette nähtud ka jalaviipega või nupust avanev tagaluuk. Litraaž on 658-1909, vastavalt vajadusele.

2,5 liitrit  ja 244 hj

Toyota Highlanderi hübriidajamit oleme varasemalt kogenud uuel Camryl: 2,5-liitrine Atkinsoni tsüklis töötav bensiinimootor käib Highlanderi puhul koos kolme elektriajamiga, millest kaks esi- ja üks tagateljel. Niisiis on auto vajadusel ka nelikveoline ja suudab igasuguste teeoludega toime tulla. 

Koguvõimsusega 244 hj, on Highlanderil omas autoklassis parim võimsuse ja süsinikuheite suhe. Keskmiselt kulub bensiini vaid 6,6 l/100 km kohta ning heitkogus on 149 g CO2/km (WLTP-sõidutsüklis). Kiirendus “nullist sajani” on 8,3 sekundit. Sõiduviise on 4: öko-, tava-, sport- ja maastiku režiim (Trail) ja väidetavalt saab neid 4 kasutada ka elektrilga sõites.

Autole on loodud kolm varustustaset: Luxury, Executive ja Premium ja Highlander on varustatud Toyota Safety Sense aktiivohutuspaketiga. 

Luxury varustustasemel on Highlanderil nahkistmed, vihma- ja hämaraandurid ja juhtmevaba mobiililaadimine, lisaks 3-tsooniline automaatne kliimaseade, elektriliselt reguleeritav juhiiste, pimeala monitor (BSM) ja tagant ristsuunas läheneva sõiduki hoiatus (RCTA). See ei ole kaugeltki kogu varustuse nimekiri ja iseenesest mõista on SUV ühenduv kõikide nutiseadmetega.

Mida kõrgemaks varustustase, seda rohkem igasugu vinjette ja suuremad ekraanid. Kõrgeimas varustuses on hind alates 55 900 eurost, üksikasjalikult saab hindadega tutvuda siin.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.