Järgmise aasta märtsis turule saabuv BMW sportlik kompaktlinnamaastur X2 vahetab välja 2018. aasta algusest tootmises olnud F39 tähist kandva põlvkonna.
BMW nimetab X2 sportlikuks kupeemaasturiks (SAC ehk Sports Activity Coupé) ja selle disain eristub silmnähtavalt väiksemast kompaktlinnamaasturist X1, mis BMW mudelivalikus on positsioneeritud kui Sports Activity Vehicle ehk sportlik elustiilisõiduk.
Kupeelik kere, pikem teljevahe
Uut X2 iseloomustab dünaamiline kerejoon ning eelkäijast suuremad mõõtmed: X2 on pikkuses kasvanud 194 millimeetri võrra ehk 4554 millimeetrini, laiuses 21 millimeetrit ehk 1845 millimeetrini ning kõrguses 64 millimeetri võrra ehk 1590 millimeetrini.
Samuti on suurenenud teljevahe, mistõttu jääb ka reisijatele rohkem jalaruumi. Sisepõlemismootoriga X2 pagasiruumi maht on 560 kuni 1470 liitrit, elektriajamiga BMW iX2 puhul on pagasiruumi mahuks 525 kuni 1400 liitrit. Kui pagasit on rohkem, saab soovi korral haagise vedamiseks juurde tellida ka elektrilise haakeseadme.
X2 ees on LED-tuled ja peaaegu kuusnurkse kujuga BMW neeruvõre, mida saab tellida ka BMW Iconic Glow kontuurvalgustusega. X2 katusejoon on kupeelikult kaarjas, tagatulede disain on omane vaid uuele X2-le.
Värvivalikus on kaks tavalist ja üksteist metalliktooni, sealhulgas pakutakse uuele X2-le eriti silmapaistvat erkpunast ehk “tulipunast” Fire Red värvkatet. Kõigile mootorivariantidele pakub BMW M Sport paketti, samuti saab soovi korral tellida M Sport Pro paketi. Viimane sisaldab muuhulgas M kõrgläikega Shadowline välisviimistlust ja Shadowline tulesid ning punaste pidurisadulatega M Sport pidurisüsteemi.
Uusim iDrive ja uute teenuste tasuta katsetamise võimalus
Uus X2 saab uusima ehk 9. põlvkonna iDrive juhtimis- ja operatsioonisüsteemi koos QuickSelect tehnoloogiaga, mis võimaldab süsteemi juhtida nii puutetundlike ekraanide kui hääljuhtimise abil. ConnectedDrive abil saab kasutada nii olemasolevaid rakendusi kui katsetada huvipakkuvaid teenuseid tasuta ühekuulise prooviperioodi vältel.
Pakutav BMW Digital Premium võimaldab kasutada kõiki regioonis pakutavaid teenuseid, sealhulgas muusika ja videote voogesituse ja mängudega seotud rakendusi. Juhile pakutakse 5G mobiilsidetehnoloogiaga ühilduvat eSIM-i, BMW Digital Key Plusi, BMW ID-d kui nutitelefoni integreerimist auto operatsioonisüsteemi nii Apple CarPlay kui Android Auto abil.
Pakutakse nii vegan- kui nahksisu
X2 sportliku loomuga luksuslikust interjöörist leiab nõgusa ekraani ning keskkonsooliga ühendatud juhtpaneeli sisaldava käetoe. Keskkonsooli esiosas on kaks topsihoidjat ja juhtmevaba laadimisega telefonihoidik.
Vegansisu Veganza’t saab tellida perforeerituna, samuti pakutakse uuele kupeemaasturile alternatiivina Vernasca nahast sisu. Soovi korral saab tellida nii sportistmed kui elektriliselt reguleeritavad istmed koos nimmetoe ja massaažifunktsiooniga. Autol on täiustatud heliisolatsioon, tavavarustusse kuulub ka juhi ja kõrvalreisija vaheline turvapadi.
Soovi korral juurde tellida roolisoojenduse, Harman Kardoni helisüsteemi või tumedaks toonitud klaaspinnaga panoraamkatuse. Standardvarustuses on veel kahetsooniline automaatne kliimaseade, navigatsioonisüsteem BMW Maps ning automaatselt avanev tagaluuk.
Juhiabidest tulevad standardvarustusena kaasa uusim kokkupõrke hoiatussüsteem, pidurdusfunktsiooniga püsikiirushoidik, kiirusepiirangu teabe kuvamine ning sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatus koos sõidurajal püsimise abiga. Samuti on standardvarustuses tagurdusabikaamera ja tagurdusabilisega parkimisassistent.
Lisavarustusena saab muuhulgas tellida juhtimise ja sõiduraja hoidmise abilise, Stop & Go funktsiooniga kohanduva püsikiirushoidiku, aktiivse navigeerimisseadme, esiklaasinäidiku ja sõidusalvesti. Tarkvara uuendada ja teenuseid lisada saab läbi veebiühenduse.
Pakutakse nii bensiinihübriide, diiselmootorit kui elektriajamit
Jõuallikatena pakutakse nii elektriajamit, 1,5-liitrise kolmesilindrilise bensiinimootoriga kerghübriidi, 2-liitrise bensiinimootoriga kerghübriidi kui kaheliitrist diislit.
Kolme silindriga 1,5-liitrine bensiinimootor arendab koostöös 19-hobujõulise elektriajamiga kokku 170 hobujõudu, kiirendades 2150 kg täismassiga X2 sDrive20i kiiruseni 100 km/h 8,3 sekundiga. WLTP tsükli kohaselt jääb keskmine kütusekulu 1,5-liitrise kerghübriidi puhul vahemikku 6-6,5 liitrit saja kilomeetri kohta.
Kaheliitrise R4 bensiinimootoriga kerghübriid X2 M35i arendab 300 hobujõudu ning saavutab paigalt startides sajakilomeetrise tunnikiiruse 5,4 sekundiga. Tippkiirus on 250 km/h, keskmine kütusekulu WLTP kohaselt 7,7-8 liitrit saja kilomeetri kohta.
X2 sDrive18d kapoti all oleva kaheliitrise diiselmootori keskmine kulu jääb WLTP kohaselt vahemikku 5,51-5,5 l/100 km, 150 hobujõudu tagavad autole kiirenduse 0-100 km/h 8,9 sekundiga. Kõik sisepõlemismootoriga X2 mudelid kasutavad mootori toodetud jõu ratasteni viimiseks seitsmekäigulist topeltsiduriga Steptronic käigukasti.
Täiselektrilist versiooni iX2 xDrive30 viivad edasi esi- ja tagasillas asuvad 190-hobujõulised elektriajamid, mis kiirendavad 2,6 tonni kaaluva sõiduki 100-kilomeetrise tunnikiiruseni 5,6 sekundiga. Elektrilise X2 tippkiirus on 180 km/h, WLTP kohaselt jääb keskmine elektrikulu vahemikku 16,3-17,7 kWh/100 km. Elektrilise iX2 akud mahutavad energiat 64,7 kWh, sõiduulatus jääb WLTP kohaselt vahemikku 417-449 kilomeetrit.
Müügile saabub uus X2 2024. aasta märtsis, sama aasta suvel lisandub valikusse veel üks täiselektriline X2 versioon. Nii BMW X2 kui BMW iX2 hakkavad valmima BMW Regensburgi tehases.
Fotod: BMW/Fabian Kirchbauer