Reede, 22. november 2024
4. jaanuaril tõmmatakse CES tehnoloogiamessil Las Vegases valitud külaliste silme all kate Faraday Future tulevikuautolt. Suure tõenäosusega on tegu futuristliku välimusega, kompaktse elektriautoga.

faraday-future-ffzero1-concept-1

 

Müstilise tulevikuauto valmistaja, ameerika ettevõte Faraday Future on siiani hoidnud väga madalat profiili ega ole andnud projekti kohta just palju vihjeid. Publikut ei eksitata kontseptsõiduki skitsidega ega suurejooneliste lubadustega: kõik peab selgeks saama juba jaanuaris, Las Vegases toimuval Consumer Electronics Show’l (CES). Tehnoloogiamess on avatud 6.- 9. jaanuarini ning sel ajal on kõigile nähtav ka Future Faraday tulevikusõiduk.

2015. aasta lõpuks peaks Future Faraday hüvanguks töötama pool tuhat inimest. Ettevõtte kodulehelt leiab töötajate otsingukuulutusi nii IT-kui tootedisainerite ning inseneride leidmiseks. Firma laieneb agressiivselt, aga seda, mis suunas laienetakse, avalikkusele ei öelda. Küsitakse vaid: “Mis oleks, kui…?”

Sellest, et Faraday Future ei ole pelk kujutelm või ärimeeste roosa fantaasia, annab tunnistust tõik, et Nevada tühermaale on kerkimas miljard dollarit maksev autotehas. Osa Faraday Future töötajatest ei ole automaailmale sugugi tundmatud nimed, sinna on tuldud nii Teslast kui BMWst kui GMist ja Volvost.

Näiteks tegeles üks Future Faraday osanikke ja praegune asepresident Nick Sampson omal ajal Tesla mudeliarendusega. Ka FF tulevikuauto valmimise eest vastutav Dag Reckhorn on oma eelmises elus olnud üks Tesla Model S arendajatest. BMW i-kontseptsiooni osakonnast on Faraday Future poolele üle tulnud Richard Kim, keda peetakse üheks võtmeisikuks saladuskatte kergitamisel. i3 ja i8 on valminud just tema vastutusel, seega teadmistepagas, mille ta endaga kaasa võttis, on tulevikusõidukite arengu seisukohalt üsna hindamatu.

Palju pole teada ka, millised toetajad seisavad Faraday Future’ rahastamise taga. Kust tulevad investeeringud? Kas projekt on seotud Apple’i iCar – iga? Või on see hoopis hiina miljardär Jia Yueting, kes on seotud ühe suurima hiina autovalmistaja, BAIC – iga?

On selge, et Faraday Future esitab kõige kõrgema väljakutse Teslale, mis samal ajal jõuliselt laieneb ning uusi tehnoloogiaid arendab, rajades muuhulgas Nevadasse hiiglaslikku akutehast. Sarnaselt Teslale on Faraday Future andnud lubaduse, tulla turule 100%-liselt elektri jõul liikuvate sõidukitega ning keskenduda suurema energiatihedusega akude arendusele.

Tegelikule konkurendile viitab ka ameeriklaste müstilise ettevõtte nimi – kui Tesla sai oma nime geniaalselt elektri-ja mehaanikainsenerilt, Nikolai Teslalt, siis Future Faraday on kummardus elektromagnetismi teooria isale, Michael Faraday’le.

careers-banner

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Kui nii edasi läheb, on 100% särtsu jõul edasi liikuvad sõidukid, induktsioonlaadimine, suure tihedusega akud ning mitmesaja kilomeetrine sõiduraadius ühe laadimisega homne reaalsus. Faraday Future tulevikuauto võiks oma nime ka õigustada ning demmida tehnoloogiaid, mida meie silmad seni näinud ega kõrvad kuulnud pole.

Lustaka vinjetina – tehke elektriline pikap ja kiirendajannade südamed on vähemalt mõneks ajaks teie tantsukaardile ära lubatud. Igavaks läheb nende tilgakujuliste parketivallutajatega. Tahaks… midagi teistsugust. Tahaks midagi praktilisemat. Tahaks bussi, rongi ja kastikat. Eks saame 4. jaanuaril kuulda siis.

Allikas, video ja pildid: Faraday Future

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.