7. jaanuaril teatas Renault’-Nissani liit, et toob järgmise nelja aasta jooksul turule üle kümne mudeli, mis on varustatud autonoomse sõidu tehnoloogiaga.
Renault’-Nissani isesõitvate autode mudelivalik tuuakse 2020. aastaks turule Ameerika Ühendriikides, Euroopas, Jaapanis ja Hiinas. Autonoomse sõidu tehnoloogia paigaldatakse taskukohase hinnaga massturustatavatele tavamudelitele.
Lisaks valmistub Renault’-Nissani liit lansseerima tervet rida uusi rakendusi, mis lihtsustavad töökoha, meelelahutuse ja sotsiaalvõrgustikega ühenduses olemist.
“Renault’-Nissani liit on pühendunud “nullemissioon ja null hukkunut” eesmärgi täitmisesse,” ütles Renault’-Nissani liidu esimees ja tegevjuht Carlos Ghosn. “Just see on põhjus, miks me arendame kolmel kontinendil massturustatavatele tavamudelitele autonoomse sõidu tehnoloogiat ja uusi ühenduvusvõimalusi.”
[dropcap]NULLEMISSIOON JA NELI HUKKUNUT [/dropcap]Renault’-Nissan on praegu maailma autotööstuse arvestuses nullemissiooniga sõidukite alal kindel liider. Alates 2010. aasta detsembrist, mil San Francisco lahe piirkonnas osteti esimene Nissan LEAF, on liit müünud kokku ligi 300 000 täiselektrilist sõidukit.
Renault’-Nissani autode turvalisus ja säästlikkus näitab tugevat paranemist. Statistika järgi on Jaapanis viimase 20 aasta jooksul Nissani sõidukitega toimunud avariides surmajuhtumite ning tõsiste vigastuste arv vähenenud 61 protsendi võrra. Prantsusmaal on viimase 15 aasta jooksul Renault’ sõidukitega seotud avariides vähenenud surmajuhtumite ning tõsiste vigastuste arv 80 protsendi võrra.
Liiklussurmad on kuni 90-l protsendil juhtudest põhjustatud juhtide tehtavatest vigadest, isesõitvad autod aitavad sääraseid vigu vältida.
2016. aastal teevad debüüdi “sõidurajahoidikuga” autod – see tehnoloogia võimaldab autodel juhi sekkumiseta sõita maanteedel, muu hulgas tiheda liiklusega ning peatuste-kohaltvõttudega teelõikudel. 2018. aastal esitleb Renault’-Nissan “mitme sõidurea suutlikkusega” autosid, mis suudavad autonoomselt toime tulla liikluses tekkivate ohtudega ning vahetada kiirteel ise sõidurada. Aastal 2020 tuuakse turule “ristmikuautonoomsusega” sõidukid, mis suudavad juhi sekkumata orienteeruda ka ristmikel ning linnade tihedas liikluses.
Alanud aasta jooksul esitleb Renault’-Nissani liit uut mobiilirakendust, mis võimaldab autoga ühenduses olla sellest eemal viibides. 2017. aastal esitletakse esimest Renault’-Nissani liidu multimeediasüsteemi, mis pakub uusi multimeedia- ja navigeerimisvõimalusi ning senisest paremat nutitelefoni integreerimist ja asukohapõhiste kaartide uuendamist. 2018. aastal kasutab liit ühenduvuse ja asjade interneti platvormi, mis läbi virtuaalse personaalse assistendi rakenduse hõlbustab autojuhi elu.
Kõigis Renault’-Nissani liidu sõidukites kasutatav autonoomse sõidu tehnoloogia on tööle rakendatav juhi soovil.
[dropcap]SUUREM KOOSTÖÖ VÕIDU NIMEL [/dropcap]Eesmärk on vältida topelttööd, kui käsil on järgmise põlvkonna tehnoloogiate väljaarendamine. See oli põhjus, miks liit otsustas 2014. aastal panna Renault’ ja Nissani inseneriüksused ühe tiimina tööle. Renault’ ja Nissani inseneride poolt välja arendatavate tehnoloogiate (nii riistvaraliste kui ka tarkvaraliste) kasutamise õigus on Renault’, Nissani, Infiniti ja teiste liidu autobrändidel sõidukimudelite tootmistiimidel.
[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Võidujooks jätkub ja osalejate nimekiri pikeneb järjest. Ja eriti huvitavaks tõotab minna siis, kui hakkavad tulema esimesed pärisfinišeerijad. Kes on esimene ja millega? Kes ebaõnnestub? See on põnevamgi kui Eesti sportlased olümpial.
Allikas: Renault-Nissan