Laupäev, 7. september 2024
Volkswageni ja XPENGi inkubaatorid Hiinas huugavad täisvõimsusel – sakslaste eesmärk on aastaks 2026 tulla välja uue platvormiga ja vähemalt kahe uudismudeliga. 2023. aastal ostis VW XPENG-i aktsiatest 4,99%, koostööleping sõlmiti tänavu talvel.
Skeem: Volkswagen. Uus CEA arhitektuur

Volkswageni insenerid arendavad koos Hiina ametivendadega tulevasi elektriautode mudeleid. Saksa hiiglane ja hiina luksuslike elektrisõidukite tootja XPeng on Guangzhous ja Hefeis avanud kaks disainikeskust, et oleks võimalik kiirendada elektriautode arengut.

Sakslaste eesmärk on elektriautode arendamisele anda uus hoog, toetudes uute mudelitega õppetundidele, mis on Hiinast saadud. Kahe aasta pärast peaksime nägema uut universaalset platvormiarhitektuuri CEA ning juba ka kahte väike-keskklassi elektrisõidukit.

Hiinast mööda vaadata sakslased ei saa, sest jätkuvalt on Hiina Saksa autohiiu jaoks suurim ja olulisim turg – selleks et ajaga kaasas käia, ongi vajalik teha hiinlastega koostööd ja vähem kui kahe aastaga saada valmis senisest täiesti erinev lähenemine, mis võimaldaks elektrisõidukite arengus keerata järgmise lehekülje.

Koostöökeskused toimivad inkubaatoritena, kus hiina ja saksa insenerid arendavad ühiselt uute elektriautode arhitektuuri, mis võimaldaks samale platvormile ehitada võimalikult optimaalsete kuludega paljusid mudeleid.

Muuhulgas on laual küsimus, kuidas vähendada praeguste elektriautode üledigitaliseeritust ning ühtlasi kaalu – elektroonikakomponentide, moodulite ja andmevõrkude optimeerimiseks on aega kaks aastat.

“Alates 2026ndast aastast peaksid Volkswageni kaubamärgi alt Hiinas toodetud sõidukid põhinema moodsal, suure  jõudlusega arhitektuuril – see tähendab, et inkubaatorid peavad pea välgukiirusel töötama.

Koostöö on Saksa autohiiu jaoks elulise tähtsusega, sest Hiinas haudutav peaks olema edaspidi Volkswageni ja selle sõsarkaubamärkide elektriliste ja intelligentsete sõidukite strateegia alustala.

Optimeerimine peab jõudma ka hinnastamispoliitikasse: sakslased tahavad toota konkurentsivõimelisemaid ja odavamaid autosid. Sealjuures tuleb leida kuldne kesktee (või teha eraldi mudelid) Hiina ja Euroopa turgudele – hiinlaste eelistused erinevad eurooplaste automaitsest tuntavalt. Mis ei erine, on nn linnamaasturite lembus ja seetõttu polegi imestada, et esimene koostöömudel saab olema kõrgendatud istekohaga e-sõiduk.

Ühiselt välja töötatud mudelid varustatakse tipptasemel tark- ja riistvaraga, pakkudes hiinlastele intuitiivset, nn ühendatud digitaalset kogemust ja täiustatud automatiseeritud sõidufunktsioone.

Kaanepilt: Volkswagen Group China. Pilt on illustratiivne

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.