Saksamaa on võrreldes teiste Euroopa riikidega tulnud COVID-19 pandeemiaga paremini toime, ja eriolukorrast hakatakse tasapisi väljuma. 20. aprillist käivitab Volkswagen kaks tootmisliini ja kuu lõpuks peaksid Euroopas kõik suuremad tehased taas töös olema.
Volkswageni tegevjuht Herbert Diess ütles mõni nädal tagasi, et tootmisseisak läheb kalliks maksma: nädalas kaotab tootja üle kahe miljardi euro.
Et motivatsiooni ülal hoida, saadeti kontserni tervishoiutöötajad haiglatesse vabatahtlikena abiks, Volkswagen tarnis Hiinast ka Saksamaa haiglatele vajalikke isikukaitsevahendeid ja hingamisaparaate.
Saksamaa suurim autotootja on tunnistanud oma mahajäämust e-kaubanduses ja seisakuaegadel keskenduti müügi XXI sajandisse toomisega ning arendati veebimüügikeskkonda.
Elektriautode divisjonis on kõik need nädalad valitsenud paras segadus: pole teada, millal I.D 3 päriselt müügile jõuab – selle asemel loeme pressiteateid elektrifitseeritud klassikutest ja lootusest, et aastal 2023 on I.D 3 nõutud pereauto. Parajat segadust tekitas teade, et VAG keskendub lisaks ka sünteetilistele kütustele.
Müügiesindused avatakse enne tootmise taaskäivitamist
Hiinas on paari nädalaga suudetud taastada enam-vähem normaalne elurütm. Ka VAGi tootmisliinidelt veerevad uued autod ning müügisalongides käib vilgas kauplemine.
Kuna sakslased on tuntud autohullud, avatakse müügisalongid üle riigi nii kiiresti kui võimalik. Tootmise taasavamisel on kindel järjekord, aga paari nädalaga peaksid kõikides tehastes liinid taas töötama.
Esimesena taastatakse tootmine VWi Zwickau ja Bratislava (Slovakkia) sõiduautode tehastes, mis käivitavad liinid 20. aprillist. 27. aprillist alustatakse tööd Saksamaa, Portugali, Hispaania, Venemaa ja Ameerika tehastes.
Volkswageni tarbesõidukite tehased Hannoveris ning Poolas Poznańis ja Wrześnias alustavad alates 27. aprillist järk-järgult tööd esialgu väiksema tootmisvõimsusega.
Võtmeküsimus: tarneahelate taastamine
Autotootja on viimase kolme nädala jooksul tootmise taastamiseks intensiivselt valmistunud. Lisaks töötajate tervise kaitseks mõeldud tervikliku meetmete kogumiku väljatöötamisele on ettevõte pingutanud ka tarneahelate taastamise nimel.
Volkswageni tehased üle maailma alustavad tootmist vastavalt varuosade praegusele saadavusele, Saksa valitsuse ja Euroopa ametivõimude nõudmistele, müügiturgude arengule ja sellest tulenevatele tehaste töörežiimidele.
Neist arengutest sõltumata on prioriteediks rangete tervisekaitsemeetmete järgimine. COVID 19 pandeemia tagajärjel tekkinud globaalse ja kohaliku olukorra jälgimine jätkub ja edasine tegevus sõltub suuresti VAG otsustest ja ka Robert Kochi instituudi soovitustest.
Baltimaade Volkswageni kontserni autode omanikud ja tulevased ostjad ei pea muretsema: laoautosid jagub ja tarned taastatakse nii kiiresti kui võimalik tellitud toodetele. Teenindused töötavad turvalisust silmas pidades. Tšill.