Väike Edison on nagu hea saadik Leiutajatemaalt, mis on tulnud, et innustada lapsi – ja miks mitte ka täiskasvanuid – nuputama ja looma interaktiivseid mängukeskkondi. Kui tahta, et Edison jõuaks jõuluvana kingikotti, on just praegu õige aeg vormistada tellimus.
Jõulud ei ole enam kaugel. Mis tähendab, et kohe-kohe on käes iga-aastane “Mida kinkida lapsele?” peavaluepideemia neil, kel on (tuttavaid) lapsi. Igasugu toredaid mõtteid tuleb: “tee ise lapsele mänguasi” , “arendav lelu on kõige parem” , “anna talle midagi kätte ja las ta ise teeb omale selle asja, mis meeldib”, jne. Õudselt head soovitused kõik. Saaks kuidagi nii, et oleks arendav, oleks vähelevinud, haakuks Legoga (kõik asjad peavad tänapäeval Lego ja Barbiega sobima), ei tüütaks, saaks sõpradega või isegi koolitunnis mängida…
Selgub, selline imevidin, mis täidab enam-vähem kõik soovitud kriteeriumid, on täiesti olemas – Austraalias välja mõeldud Edisoni mängurobot on kui nutikas kangelane Leiutajatemaalt, mis ühildub Legoga, aga on odavam kui Lego poolt pakutavad robotlahendused; sellega saab mängida üksi, mitmekesi ja kasvõi kogu klassiga. Eriti tore on, et Hasso Tepper on Edisoni tutvustava raamatu ning 10 robootikatunni materjali tõlkinud ja kohandanud eesti keelde ning see kõik on tootja kodulehelt vabalt allalaetav!
Mis on Edisoni mängurobot? Vaata tutvustavat videot:
Edison on sinu lapse, tema klassikaaslaste ja tubli õpetaja uus robotsõber, mis õpetab lõbusalt ja kaasahaaravalt elektroonikat, programmeerimist ja robootikat. Edisonil on olemas sensorid, väljundid ja mootorid, mida on vaja põneva robootikamaailma avastamiseks. Edisoni kodulehelt saab alla laadida ridamisi lisasid ja rakendusi, mis Edisoni(dega) mängimisest põneva ja arendava seikluse teevad. Legoga ühilduvus annab fantaasiale tiivad: ühest või mitmest Edisonist ja Legodest saab ehitada… mis iganes parasjagu pähe tuleb!
Kus saab Edisoni tellida ja kust leida õppematerjalid?
Edisoni pisiroboteid saab tellida ükshaaval või komplektis tootja kodulehelt.
Hasso Tepperi tõlgitud Edisoni-robotiraamatu “Sina oled juht” saab alla laadida siit.
Hasso Tepperi tõlgitud ja kohandatud 10 robootikatunni õppekava saab alla laadida siit.
Mis Edison maksab?
Edisoni kodulehel on ära toodud hinnad ameerika dollarites. Ühe roboti hind on 49$, aga kui teha nagu soovitab kooliealise poja isa Tallinnast – koguda kokku huvilised lapsevanemad, veenda kooli robootikatundides Edisonid kasutusele võtma ja vormistada kollektiivtellimus – siis on hind veelgi odavam. Kõige suurem, 30 Edisoni sisaldav pakk maksab 990$. Ühe väikeroboti hind selles pakis on seega 33€+ jagatud postikulud.
[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Edisoni robot jõuluvana kingikotis kõlab igal juhul paremini kui kummaline robotkoer või karvane liigutav öökull, mis ju ka oskavad “midagi teha”. See “midagi” tüütab lapse (ja täiskasvanu) ruttu ära ja valmis lahendusi pakkuv tehnikavidin jääb peagi kapinurka tolmu koguma.
Edisoni mängurobot on parasjagu jõukohane väljakutse lapsevanematele, teha oma lapse kooli või lasteaiaga koostööd, koguda raha ja osta õppeasutusele komplekt roboteid ning ehk ka kamaluga Legosid pealekauba. See, et on olemas 10 tunni jagu metoodilist materjali õpetajale ja väga põhjalik eestikeelne kasutusjuhend, mida kõike Edisoniga teha saab, peaks võtma viimsegi hirmu teemal “äkki ma ei saa hakkama”. Robootika on jõukohane harrastus pea igaühele ning uskuge, see tõepoolest o n tulevaste leiutajate, startup’ijate, ettevõtlike ja innovaatiliste noorte kasvukeskkonda soodustav tegevus!
Hasso Tepper soovitab neil, kes tahavad Edisoni Legodega kombineerida, osta kohe kaks robotit. Neid saab programmeerida omavahel suhtlema ning algajate lemmikut, Edisonide sumomaadlust mängima, kus robotid üksteist ringist välja suruda püüavad.
Facebookis on olemas ka Edison Eesti kogukond, millega liituda saab, et olla kursis värskemate uudistega. Ka lubab Tepper, et peagi saab eestikeelseks Edisoni äpp.
Allikas: Edisoni koduleht, Edison Eesti FB lehekülg