Reede, 14. juuni 2024
Saksa keskkonnaorganisatsioon Deutsche Umwelthilfe (DUH) tegi täna teatavaks info, et Renault Espace’i 1.6 dCI-diiselmootoriga versiooni lämmastikoksiidi heitmete kogus ületab lausa 25-kordselt Euro6 norme.

DUH selgitab, et viiel korral, kui Espace’i heitmekoguseid uue euroopa testitsükli järgi mõõdeti, ei saadud neid tulemusi, mida lubab tootja. Autot testiti Šveitsis, Berni tehnikaülkoolis. Renault’ esindajalt ei ole Reutersil siiani õnnestunud kommentaari saada.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Nagu on selgunud, on väidetav Euro5 ja Euro6 normidele vastavate diiselmootorite lämmastikoksiidi näitudega manipuleerimine pigem globaalne, mitte ühte tootjat iseloomustav trend. Piirid ja pilt muutuvad järjest hägusemaks ning pinnas vandenõuteooriate tekkimiseks on soodne. Vandenõuteoreetikud väidavad, et kogu see “noksidega” (NOx) manipuleerimise avalikustamine on vajalik, et diiselmootor välja suretada, et  hübriidtehnoloogiatele ruumi teha.

Esimesena kukkus testis läbi Volkswagen; kuulujuttude põhjal on patustanud peaaegu kõik autotootjad. Pole siis ime, et solvumist sünnib ja just sakslased on need, kes nüüd konkurentidele ninna kargavad: “aga teie ju tegite ka!” Ehk aitaks, kui mõõtmismeetodid üle vaadata ja tunnistada ausalt, et kõik need numbrid, mida me loeme ahvatlevatest müügibuklettidest, ei ole reaalses elus saavutatavad? Me ei ole ju laborihiired!

Allikas: Reuters

[dropcap]! LISATUD RENAULT KOMMENTAAR[/dropcap] Renault vaidlustab Saksa keskkonna-organisatsiooni väited Espace’i heitmekoguste kohta Renault kordab, et Espace vastab kõigle kehtivatele normidele, niisamuti nagu kõik teised Renault sõidukid. Testiprotseduurid, mida Berni Ülikoolis kasutati, ei ole täies ulatuses vastavuses Euroopa nõuetega. Raportid näitasid märkimisväärset variatiivsust testitulemustes, need ei ole lõplikud ja eeldavad lisamõõtmisi. Renault on huvitatud läbiviidud testi üksikasjadest, eriti selles valguses, et augustis 2015 sõltumatu Saksa instituudi ADACi avaldatud testitulemuste järgi Espace’i mudel vastas kehtivatele normidele.

KOMMENTEERI SIIN