Esmaspäev, 22. aprill 2024
PhD Erik Puura pakub välja lihtsa mõtlemisülesande. Murra pea ära, märgi tabelis õige vastus ja jäta pikem kommentaar artikli juurde või Facebooki lõime. Loe enne vastamist ülesanne läbi ja mõtle enne kui vastuse annad.

[socialpoll id=”2865873″]

Elasid kord Jüri, Gunnar ja Mari. Neist igaühel oli rahakotis 100 eurot. Jüri, Gunnar ja Mari jalutasid linnas ja vaatasid kauplustesse sisse, et osta poes saada olevaid asju.

Jüri ostis 79.99 euro eest tungraua, mis oli koguni 60% alla hinnatud. Kõrval oli müügil ka natuke pisemaid tungraudasid, hinnaga 49.99 eurot. Need olid alla hinnatud vaid 30%.

Gunnar astus sisse toidupoodi ja tõstis kärusse 24 1,5-liitrist pudelit joogiveega. Gunnar maksis nende eest 36 eurot – sama kogus vett oleks täishinnaga läinud maksma 72 eurot! Samas Gunnaril tuleb kodus kraanist hea kvaliteediga joogivesi, mille hind on pudeliveest 1000 korda odavam.

Mari kõndis mööda kauplusi, sai oma sammud täis, vaatas siia ja sinna, natuke mõtleski, aga otsustas ikkagi, et ei osta mitte midagi.

Nüüd on koht, kus murra pea ära: kes neist kolmest võitis kõige rohkem? Kui olete selgusele jõudnud, tehke tabelis õigesse kohta ristike ja jätke soovi korral pikem kommentaar kas artikli juurde või meie FB lõime. Head nuputamist! Lustakamatest vastustest teeme hiljem kokkuvõtte.

Kaanepilt: Unsplash

KOMMENTEERI SIIN