Esmaspäev, 23. detsember 2024
Luuletaja ja muusik EiK paneb iganädalaselt kokku umbes 30-minutilise sõidumuusika playlisti, mida autos olles, rattaga pedaalides, pargis jalutades või ka kodus toimetades kuulata. Iga loo juures on lühike kirjeldus, miks just see pala kuulajat kõnetada võiks. Ava Spotify, vajuta “mängi” nuppu ja naudi!

Vahepeal on ilmunud terve kopatäis uut muusikat ning on suur rõõm mõnda nopet hiljutistest avastustest teiega jagada! Paljud üritavad veel enne muusika-aasta ametlikku lõppu punktid täis saada ning avaldada värsket materjali, mida tuleb ilmselt nüüd veel kuni detsembrini pidevalt uksest ja aknast lisaks. Naudime veel viimaseid soojemaid ilmasid, kui annab rattaga sõita ning süveneme värsketesse helidesse! Eelmise nädala muusikavaliku leiab siit: EiK soovitab: Sõidumuusika – aga mitte ainult – nädal 45

säm “Catan”
Kellele muidu hiphop-muusika üldse ei istu, on säm hea koht, kust alustada. Ehkki erandina toon välja juhtumi, kus mu sõber tahtis tema uut albumit autos oma isale lasta ning 30 sekundi järel pandi laul kinni ja sõimati pojal nägu täis, et “Räpp on oma aja ära elanud”. Ülejäänud tee kuulati klassikalist rokki ja ambienti, et maha rahuneda. Loodan, et teiega nii ei lähe ning tutvute selle sõnasepa debüütplaadiga otsast lõpuni, nagu see mõeldud on. Paraja annuse isikupära ning eneseotsingutega vürtsitatud popmuusika, praegu veel täiesti ahjusoe ja värske. Ootan huviga lisa!

VAMPIROS, PSY Sound, Dark Side Family Jams “Chupacabra”
Te ei taha teada, mitu korda ma seda kaks ja pool minutit pikka andmist kordusel olen kuulanud. Pärineb alternatiivmuusika-hiiu Ariel Pinki kõrvalprojekti Ariel Pink’s Dark Side vinüülilt “The Key Of Joy Is Disobedience”.

Bon Enfant “Magie”
“Magie” on kõige kuulatum lugu selle Kanada bändi verivärskes kuid mitmekülgses diskograafias. Ehkki nende kuulamisnumbrid on hetkel sarnased mõne keskmise eesti artisti omadele, võib lähiaastatel ennustada neile vaid pidevat kasvu, kui segatakse eri stiile 70ndate Quebeci rokist kuni Anatoolia diskoni. Rõõmsameelne ja kohati eksootiline looming, millega on hea enda muusikalise maitsepaleti avardamiseks tutvuda.

Cigarettes After Sex “Pistol”
See püsivalt monokroomsete kujunduste ja meeldivalt sensuaalse kõlaga dream popi viljelev ansambel on jälle pärast pisikest pausi tagasi. Laulus käsitletavad teemad ja tuttavaks saanud tämber on samad mis alati, aga toimivad, kui tahad öösel natuke ringi hõljuda.

Mount Kimbie, Dom Maker, James Blake “somehow she’s still here”
Kui kaks nädalat tagasi unistasin siia esitusloendit koostades, et UK elektroonika-duo Mount Kimbie annaks viimaks ometi uue plaadi välja, siis nüüd on see (üsna ootamatult) ka käes. Tuleb aga välja, et tegu on omamoodi kogumikuga – üks bändiliige kolis Los Angelesse ja teeb seal nüüd kõiksugu prominentsetele muusikutele biite ning teine sukeldus sügavale Londoni klubimuusikasse.

Tänaseks olen valinud pala just sealt esimeselt poolelt: produtsent Dom Makeri ja laulja James Blake’i ühine looming, mis läheb ilusasti rütmi novembrikuises vihmas ühest akna nurgast teise õõtsuvate kojameeste kurvameelse kriuksumisega.

Gram-Of-Fun, Ewert Sundja “White Bronco”
Värsket tantsumuusikat eesti pop souli esinumbrilt Gram-Of-Fun, mis jõudis äsja oma esimese pikema plaadi väljaandmiseni pärast rida edukaid ja tuntud külalistest kubisevaid singleid. Uus album “To The Great Unknown” viib meid puhkusele, õõtsuma kuhugi kujuteldavasse rivierasse, kus pehmelt põksuvad trummid ja kajased süntesaatorid õõtsutavad paati tasakesi küljelt küljele.

Oddisee “Hard to Tell”
Washington D.C. räppar ja produtsent Oddisee naasis samuti just kahe värske singliga ja “Hard to Tell” on hea näide ta mahedast muusikalisest suunitlusest ning tekstidest, mis lahkavad viisakalt ent kindlameelselt probleeme, mis inimeseks olemisega kaasas käivad.

Fontaines D.C. “Jackie Down The Line”
Lõpetame plahvatusega. Fontaines Dublin City, post-punk ja hääbuvate iiri juurte leinamine.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.