Neljapäev, 18. juuli 2024
Autoteemaline taskuhääling “Istmesoojendus” arutab ka sel nädalal värskete autouudiste ja tööstuse suundumuste üle. Kõigest järgnevast ja paljust muust kuuleb saatest.

Kuidas elab Pronksi tänava remont ja liiklus seal ümber? Paistab, et kui asjad hakkasid juba vaikselt paika loksuma, otsustasid linnaisad, et kõik on liiga lihtne ja loogiline, ja tegid kõike keerulisemaks. Miks?

Kütuserubriigis tuleb juttu Terminal Oili lubadusest rajada Eestisse 2024. aasta lõpuks üle 70 ülikiire elektrisõidukite laadija, Õliühing kommenteeris kütusemüüki ja inflatsiooni, Joe Biden üritas kõrgete kütusehindade vastu võidelda tviitidega ning Saudi Aramco kolmanda kvartali puhaskasum oli umbes üks Twitter.

Nädala ideeautod pärinevad Toyotalt ja Škodalt, nädala kadunuke aga Fordilt. Teeme juttu hiinlaste uuest, huvitava nimega preemiumautotootjast (pildil siiski emafirma BYD mudel Han) ning BMW ja Mercedes-Benzi vastandlikest väljaütlemistest.

Jutuks tulevad ka Euroopa Komisjoni ja Nõukogu “Fit for 55” kliimapaketi osas sõlmitud kokkulepped. Mis saab pistikhübriididest või väiketootjate erandist? Millal kokkulepped uuesti üle vaadatakse?

Mis toimub Elon Muski Twitterisaagaga? Nüüd on platvorm lõplikult Muski käes ja juhtida, kuid otsuste tegemisel on ta kui tuulelipp ning asjad muutuvad tundidega. Platvormilt on kadunud hulk reklaamikliente ja Musk ähvardab juba pankrotiga. Kuid ärme rutta asjadest ette ja anname aega atra seada.

Nädala proovisõiduauto oli Citroëm C5 Aircross. Stuudios on autoajakirjanikud Veli V. Rajasaar ja Indrek Jakobson. Saadet saab kuulata allolevas pleieris. Külasta ka saate Facebooki– ja Instagrami-lehte, kust saad jooksvat infot automaailma kohta ning näha proovisõiduautodega seonduvat. Head kuulamist!

Foto: BYD

KOMMENTEERI SIIN