Luuletaja ja muusik EiK paneb iganädalaselt kokku umbes 30-minutilise sõidumuusika playlisti, mida autos olles, rattaga pedaalides, pargis jalutades või ka kodus toimetades kuulata. Iga loo juures on lühike kirjeldus, miks just see pala kuulajat kõnetada võiks. Ava Spotify, vajuta “mängi” nuppu ja naudi!
Tänane muusikavalik kujunes läbivalt küllaltki mõtlik ja tõsine, pisikese kõrvalekaldega ühe värske tantsuloo puhul, mida mitte mingil juhul mainimata ei tohi jätta. Ehkki päikesepaiste on taas meeldivalt ere, läheme sel korral ühele üsna tumedale retkele. Mõnusat kuulamist!
Eelmise nädala muusika mängib siin: EiK soovitab: Sõidumuusika – aga mitte ainult – 14/2023. Kogu sõidumuusika mängib siin: KOGU SÕIDUMUUSIKA.
Eliot Summer “What Good Could Ever Come Of This”
Läheme alustuseks aastasse 2016: Eliot Summer segab ABBA-likud järgnevused pungiga ning sellist “noortefilmi tiitrite ajal mängivat muusikat” on vahelduseks väga vabastav kuulata. Näpud püsti ja masinale hääled sisse.
KAYTRAMINÉ, Pharrell Williams “4EVA”
Produtsent KAYTRANADA, kes muuseas tuleb sel suvel ka Eestisse lauluväljakule The Weekndi soojendama, pani äsja välja esimese loo koostööprojektist koos räppar Aminéga, kus muuhulgas teeb kaasa ka ei keegi teine kui Pharrell Williams. Jõhkralt hea debüüt äärmiselt maitseka minimalistliku afrobeati ja KAYTRANADA käekirjaks saanud mõnusalt paksude clapide, hi-hatide ning rütmipillidega. Astub ilusasti – puhtalt ja liigselt pingutamata.
Youth Lagoon “Idaho Alien”
Pikemat aega kadunud olnud artist Youth Lagoon tutvustab singel-haaval oma uut plaati “Heaven Is a Junkyard”. Vahepeal Youth Lagooni nime alt muusika avaldamise lõpetanud ning seejärel valesid ravimeid süües pikemaks ajaks oma häälepaelad maomahladega ära kõrvetanud tüüp on pärast 7 aastat pausilolekut tagasi ja ilmutab nüüd imekena käredat americana-juurtega neo-psühhedeeliat.
King Krule “Seaforth”
Ka tänapäeva vaieldamatu indie-muusika kuningas King Krule või Archie Marshall on uue lauluga taas publiku ette astunud. Kui iga ta kord 5 aasta jooksul ilmuva plaadiga näib üha enam, et Krule läheb järjest sügavamale oma tumedatesse mõtetesse, karjub, lammutab ja hullub, siis “Seaforth” meenutab värskendavalt tema algusaastate kurblikke, kohati ridade vahele isegi UK jazzi põimivaid laulukesi. Paistab, et autor on omadega taas pisut rahulikumasse paika saanud, seda on hea kuulda.
Oneohtrix Point Never, Iggy Pop “The Pure and the Damned”
Lõpulugu 2017. aasta põneviku “Good Time” soundtrackilt, kus segunevad rokisauruse rauged vokaalid tänapäeva eksperimentaalmuusika ühe legendaarsema helilooja kurjakuulutavalt melanhoolsete süntesaatori-radadega.
DARKSIDE “Paper Trails – Live in D, July 17, 2014”
Lõpetuseks läheme ühele tõelisele reisile. Üks parajalt psühhedeelne rännak läbi meeldivalt mudase ja kriimustatud kõlaga elektroonilise muusika kaleidoskoopiliste helipiltide. Süntesaator on üks lõbus leiutis.