Neljapäev, 18. juuli 2024
Luuletaja ja muusik EiK paneb iganädalaselt kokku umbes 30-minutilise sõidumuusika playlisti, mida autos olles, rattaga pedaalides, pargis jalutades või ka kodus toimetades kuulata. Iga loo juures on lühike kirjeldus, miks just see pala kuulajat kõnetada võiks. Ava Spotify, vajuta “mängi” nuppu ja naudi!

Täna sorime natuke muusikaajaloos, kindlasti ei jää aga pilk peale heitmata ka mõnele alles hiljuti ilmunud loole, mis ometi kunagisi helisid ning mõtteid kavalasti uues vormis edasi kannab. Tuli üks tõeliselt eklektiline kombo seitsmest erinevast stiilist, kuid see segadus paistab kenasti sobivat praeguse ilmaga, kus tuul pole veel jõudnud ära otsustada, millisest ilmakaarest puhuma jääda.

Möödunud nädala laulud kõlavad siin: EiK soovitab: Sõidumuusika – aga mitte ainult – 13/2023. Kõigi eelmiste nädalate sõidumuusika kõlab aga siin: KOGU SÕIDUMUUSIKA (kohe jõuame selle esitusloendiga juba 200 lauluni!).

RAKI “Lazy Love Song”
Märtsi lõpus ilmunud debüüt ERR-i spordireporteri ja -toimetaja Ragnar Kaasiku värske koosseisuga bändilt. Nagu loo nimigi reedab, on tervik meeldivalt lõdva randmega mängitud ja lauldud ning hümnilik rokitaust venib nagu juulikuine kuumalaine. Ühtaegu käre ja meditatiivne.

Nanna.B, Mndsgn “Akasha”
Jätkame sama laisal foonil, kuid käesolev pala viib meid hoopis Los Angelesse. Ühe tausta peal Taani päritolu lauljatar Nanna.B ja alternatiivmaailma üks tahetumaid ning kindlama käekirjaga produtsente Mndsgn. 80ndate lõhnaga new wave.

Cortex “Troupeau bleu”
Prantsuse supermuusikud Alain Mion ja Alain Gandolfi vedasid 70ndatel jazz funk bändi, mille looming on nüüdseks üks enim-sämpeldatumaid maailmas. Praeguseks on kokku loetud ligi 200 peamiselt hiphop-lugu, mis kasutavad tükikesi mõnest Cortexi või Alain Mioni laulust. Samas ei pane see eriti üllatama, kui kuulata kasvõi sedasama pala “Tropeau bleu” – imekena bassiliin, imeline atmosfäär kõrgete vokaalide ja puhkpillidega, lõika ainult neljale löögile ja räpi peale!

Johnny Osbourne “Jah Promise”
Nüüd aga natuke dancehall’iklassikat 96ndast aastast! Oodates soojemaid päevi.

Novelist, Prem, Jay Worthy “THERE HE GOES”
Üks hea astumisega lugu Lõuna-Londoni produtsendilt ja grime-räpparilt Novelist, mis pärineb ta möödunud kevadel ilmunud teiselt albumilt. See taust on jõhker, teeb tuju heaks!

Television “Rhyme”
Üks ilus luuletus hõljuval taustal sellelt legendaarselt bändilt, mis mõjutas oma ebatavalise lähenemisega meeletult punki ja alternatiivrokki. Kuulamiseks videvikus või aovalges.

Jaan Tätte, Marko Matvere “Läbi Akna”
Ning lõpetama jääb veel üks ilus luuletus hõljuval taustal, mis pärineb seekord hoopis Eesti 90ndatest.

blank

Eik Erik Sikk (alias EiK) on eesti luuletaja, muusik, lavastaja ja montaažirežissöör. Viimase 8 aasta jooksul on ta avaldanud 6 plaati, neli neist koostöös plaadifirmaga TIKS rekords. Ta on teinud koostööd erinevate kodumaiste autoritega nagu Jarek Kasar, Sander Mölder, Maris Pihlap ja Stig Rästa. Acceleristas on Eik senini töötanud peamiselt just monteerijana, luues klippe koos klientidega nagu TalTech, Transpordiamet ning Toyota. 2022. aastal ilmub ERR-i "Eesti lugude" sarjas tema lavastatud ning monteeritud dokumentaalfilm, mille tiimi kuulus muuhulgas mitu Accelerista ajakirjanikku. Autorina keskendub Eik kultuuri-, keskkonna- ja teadusteemadele.

KOMMENTEERI SIIN