Teisipäev, 21. mai 2024
Autoleht on igal nädalal ilmuv paberväljaanne, mis rattaliste maailmas orienteeruda aitab. Teeme Acceleristas väikese kokkuvõtte nädala olulisematest teemadest.
Seekordne Autoleht analüüsib üha muutuvat liikluskorraldust ja sellega kaasnevaid piiranguid ning aitab ära tunda uppunud autot.

autoleht* Appi, autosid ahistatakse! Või on see alles algus? Liikluskorraldus muutub aina enam autosid ja nendega sõitjaid ahistavaks. Seda tehakse meelega, sest õigustusi on rohkem kui üks. Vähem sõiduradu ja nende asemele rajatud üüratu laiad (tühjad) kõnniteed; aina enam pisikesi ringristmikke; tihedalt kiiruspiirangukünniseid ja foore; unistus, et isejuhtivad ja ühiskasutuses autod vabastavad vajadusest teid-tänavaid-parklaid juurde või ümber ehitada – autosid ja nendega sõitjaid juba praegu ahistavate ning allasurutust tulevikus veelgi suurendavate meetodite loetelu on lõputu. Miks nii tehakse ja millega see lõpeb?

* „Auto hakkas kriuksuma. Raam oli läbi roostetanud!”. Kümmekond aastat vanadel Nissan Navaradel ja Pathfinderitel kipub raam läbi roostetama. Mitmel juhul on šokeeriv üllatus autoomanikule aga meeldivalt lõppenud, sest Nissan käitus pettumuse klaarimisel aumehelikult.

* Uppunud auto ehk lõputu ikaldus. Möödunud kuul USA idarannikut laastanud orkaanide Irma ja Harvey tagajärjel on üle maailma kasutatud autode turule jõudmas ligikaudu miljonit uppunud autot. Kuidas neid ära tunda ja miks neist hoiduda?

Lisaks veel:
  • Numbri auto. Peenem, aga endiselt võimekas Dacia Duster
  • Sõiduproov. Lustakas, aga tõsise sisuga Suzuki Ignis
  • Sõiduproov. Opel Grandland X: nimi ütleb pool tõde
  • Kasutatud auto. Väike, säästlik ja tüüpvigadega Toyota Aygo
  • F1: Hamilton rebis ette
  • Veokikross muutub aina popimaks
  • Villu Mättik: „Sõidan, kuni särtsu jätkub!”
  • Kataloonia ralli võitjad ja kaotajad
  • Autoeksootika. Ida-Saksamaa parimad autod

 

Autoleht sündis 1999. aasta kevadel kaks korda kuus ilmunud ajalehena. 2002. aastal muutus väljaanne ajakirjaks ja alates 2005. aastast ilmub Autoleht nädalakirjana.

Ajakiri nõustab praeguseid ja tulevasi autoomanikke nende ostuotsustes ja auto pidamisega seonduvates küsimustes, toob lugejateni kuumemad automaailma uudised.

Objektiivselt, arusaadavalt, ilustamata. Autolehe koostööpartneriks on Saksa suurim autoajakiri AUTO BILD, kelle abi kasutatakse seesuguste testilugude tootmisel, mis Eesti tingimustes võimalik ei oleks.

Vaata lugusid ka Autolehe veebist

Allikas ja meedia: Autoleht

KOMMENTEERI SIIN