Teisipäev, 28. mai 2024
Autoleht on iga nädal ilmuv paberväljaanne, mis rattaliste maailmas orienteeruda aitab. Teeme Acceleristas väikese kokkuvõtte nädala olulisematest teemadest. Uus Autoleht paneb suureks duelliks vastamisi bensiini ja diisli ning käib mootorrattaga Madagaskaril.

blank* Suur duell: diisel vs densiin. 2016. aastal jõudis diiselmootor sageli pealkirjadesse – enamasti asja eest, reeglina negatiivsel foonil ja alati lõpptarbijate kurvastuseks.

Ostjad on segaduses ega taha oma raha vale asja alla panna. Autoleht avaldab hiigelsuure võrdlustesti 13 autopaariga, mis annab vastused.

* Suur seiklus: mootorrattaga 5000 kilomeetrit Madagaskaril. Eestlane Eenos Henno võttis väikesel enduurotsiklili ette matka Madagaskaril, kohates teel nii sõbralikke kohalikke ja kaunist loodust kui ka troopilist tormi, mis oleks rännumehele äärepealt halvasti lõppenud.

* Sõitjateruumis saab remontida peaaegu kõike. Spetsialistid aitavad korda teha nii turvapadja lõhutud armatuurlaua, rippuva laekatte kui ka auklikuks kulunud istmed. Kuidas see käib ja millal on remontimise asemel õigem osta näiteks uus iste?

Lisaks veel:
  • Numbri auto. Seat Ibiza – vanast suurem
  • Sõiduproov. Uus Audi Q5 tõstis lati kõrgele
  • Sõiduproov. Kuidas sõidab elektriline Hyundai Ioniq?
  • Kasutatud auto. Mercedes-Benz S-klassi (W220) tugevad ja nõrgad küljed
  • Rootsi MM-ralli reportaaž
  • Georg Gross: teadsin, et tuleb raske sõit
  • Ajalugu. Olulised F1-autod. Lotus 72 (1970)

Autoleht sündis 1999. aasta kevadel kaks korda kuus ilmunud ajalehena. 2002. aastal muutus väljaanne ajakirjaks ja alates 2005. aastast ilmub Autoleht nädalakirjana.

Ajakiri nõustab praeguseid ja tulevasi autoomanikke nende ostuotsustes ja auto pidamisega seonduvates küsimustes, toob lugejateni kuumemad automaailma uudised.

Objektiivselt, arusaadavalt, ilustamata. Autolehe koostööpartneriks on Saksa suurim autoajakiri AUTO BILD, kelle abi kasutatakse seesuguste testilugude tootmisel, mis Eesti tingimustes võimalik ei oleks.

Vaata lugusid ka Autolehe veebist

Allikas ja kaanepilt: Autoleht

KOMMENTEERI SIIN