Laupäev, 15. juuni 2024

autoleht

Autoleht on igal nädalal ilmuv paberväljaanne, mis rattaliste maailmas orienteeruda aitab. Teeme Acceleristas väikese kokkuvõtte nädala olulisematest teemadest.
Maikuu viimane Autoleht võrdleb väikekeskklassi nelja uut või uuendatud mudelit ja sõidab 53 aastat vana MAZ-iga. Praktilisi nõuandeid saavad seekord kaubikuostjad.

* Test: väikekeskklassi uus tippklass. Neli uut või uuendatud autot tõestavad, et väikekeskklassi tase on tõusnud väga kõrgele. Viimastel kuudel on väikekesklassis olnud palju uudiseid, võrdlustesti kaasasime neist neli: värskenduse läbinud Mazda 3 ja Škoda Octavia ning täiesti uued mudelid Hyundai i30 ja Honda Civic.

* Ainult kaks takti. Ja kompressor. 53 aastat vana MAZ 200V kahetaktiline diiselmootor on haruldase konstruktsiooniga ja teeb sestap harvakuuldavat häält. Kallurhaagisega autorongi juhtiminegi nõuab harukordseid võimeid. Proovisime järele.

* Kasutatud kaubikute turg: head on raske leida! Suured läbisõidud, rasked lastid, hoolimatud kasutajad: keskmine kaubik näeb vett ja vilet ning seepärast nõuab järelturult hea eksemplari leidmine tõsist tööd. Anname mõned nipid mõistliku ostu tegemiseks.

Lisaks veel:
  • Numbri auto. Jõhkard kaunitari nahas – Rezvani Beast Alpha
  • Proovisõit. Opel lõi iseendale tugeva rivaali – Crossland X
  • 7 protsenti ja 200 000 kilomeetrit – proovisõidus uus DAF XF
  • Fookus. Et juhtuks vähem veokiavariisid
  • Kasutatud auto. Opel Combo D – Fiati “juured” teevad kaubikule liiga
  • Uued tuuled vormel ühes
  • Klassikaline kiiruskatse otsustas Harju rallil palju
  • Raplas purustati rekordeid
  • Olulised F1-autod. Jõu ja aerodünaamika sümbioos Renault R26-s

 

Autoleht sündis 1999. aasta kevadel kaks korda kuus ilmunud ajalehena. 2002. aastal muutus väljaanne ajakirjaks ja alates 2005. aastast ilmub Autoleht nädalakirjana.

Ajakiri nõustab praeguseid ja tulevasi autoomanikke nende ostuotsustes ja auto pidamisega seonduvates küsimustes, toob lugejateni kuumemad automaailma uudised.

Objektiivselt, arusaadavalt, ilustamata. Autolehe koostööpartneriks on Saksa suurim autoajakiri AUTO BILD, kelle abi kasutatakse seesuguste testilugude tootmisel, mis Eesti tingimustes võimalik ei oleks.

Vaata lugusid ka Autolehe veebist

Allikas ja meedia: Autoleht

KOMMENTEERI SIIN