Sel nädalal võtavad Ylle ja Jan Istmesoojenduses ette e-call süsteemi: häirekeskusse tuleb autodelt põhjuseta appikarjeid. Üles loetakse kõige siledamad ja auklikumad teed Eestis ja arutletakse, miks Euroopas reisides laevu kasutada. Proovisõiduauto on Škoda Kamiq ning nipinurgas on teemaks turboringid.
https://soundcloud.com/istmesoojendus/24-appi-autod-helistavad-ise-hairekeskusesse
Kuna Veli ja Uku läksid Subaru Outbackiga Šotimaale Toyota MR2 Spyderit tooma, on stuudios seekord Janiga koos Ylle.
Esimesena võetakse ette 112 ja e-call: miks helistavad autod “ise” häirekeskusse? Enamasti on tegu inimliku veaga, aga mõnikord teeb vigu ka tehnika, mis ülereageerib näiteks turvapadja andurile.
Kus on Eesti kõige siledamad teed ja kui kaua need siledad püsivad? Muige toob suule see, et headele teedele jagatakse auhindu – see võiks ju olla norm, et meie maanteed on hästi sõidetavad.
Kui siledate teelõikude üle on ainult rõõm, siis küllalt on neid kohti, kus auk on augus kinni. Jan ja Ylle jõuavad selgusele, et nende igapäevane teekond Nõmmel on paras katsumuste rada: kitsad, auklikud tänavad ja eriti praegusel pimedal ajal teel autode vahel ukerdavad ratturid ja jalakäijad seavad oma elu pidevalt ohtu.
Linnavalitsuse prioriteet on praegu suurte magistraalide väljaehitamine. Reidi tee foorisüsteemide timmimine ei ole siiani päris tulemuslikult kulgenud, laupäeva õhtul tuli ikka iga posti juures peatuda.
Proovisõiduauto Škoda Kamiq
Kamiq valiti möödunud nädalal 2020. aasta autoks Soomes: kompaktsed linna-krossoverid on tõusev trend ja Škoda Kamiq on selle laine hea näide.
Jan tegi proovisõitu “kõige-kõigema”, 1,5-liitrise turbo-bensiinimootoriga autoga, Ylle liitrisega, mis on ostjate seas kõige nõutum. Ja asja pärast: väike, aga tõhus mootor on ökonoomne ja ergas ning paaris DSG-ga saab sujuvalt hakkama.
Jani jaoks jäi auto natuke kitsaks, Ylle oli kõrvalistuja kohal natuke hädas, aga juhikohal ja tagaistmel läks elu heaks. 12 punkti saab Škoda nutikas panipaikade ja kinnituste süsteem, pakiruumi mahuks ka suur koer.
Turboringid: OMG!
Tundub, et vähesed juhid teavad, kuidas turboringile siseneda ja seal sõita. Ringliiklusega on üleüldiselt häda, sõidetakse nagu juhtub.
Parim soovitus siinkohal on: võtke aega ja olge mõttega asja juures. Liiklusmärgid on selleks, et neid lugeda ja jälgida. Turboringil sõitmist saab õhtutundidel hõreda liiklusega harjutada näiteks Laagris ja Keilas, lõuna pool Tartus ja idas Jõhvis.
Kuidas turboringil liigelda, saab lugeda siit. Ja vaadake ka lisatud videot!
Kaanepilt: Ylle Tampere