Teisipäev, 18. juuni 2024
Delfi Forte ja Accelerista podcast Istmesoojendus on suvepuhkuselt tagasi ja taskus on valmis kaheksas saade. Seekord räägime Brigitte Susanne Hundi aasta keskkonnateost ehk DPF-i populariseerimisest, elektriautode ostutoest ja vanasõidukitest. Proovisõiduks on Kia Stinger ja “elunipiks” metsa eksimise vältimine.

https://soundcloud.com/istmesoojendus/8-aitah-brigitte-susanne-hunt-ehk-nuud-teavad-koik-mis-on-dpf

Forte peatoimetaja Jan-Matthias Mandri on puhkuselt tagasi, puhanud ja tugevamate jalalihastega kui kunagi varem: elektritõuks, mille aku enne sihtkohta tühjaks sai, pani mehe kõvasti takka lükkama.

DPF, elekter ja vanad autod

Ühes Accelerista peatoimetaja Ylle Tamperega võetakse ette viimaste nädalate tulisemad autoteemad. Ei saa üle ega ümber Brigitte Susanne Hundi aasta keskkonnateost, tuua kõikide eestlaste teadvusse kübemefilter ehk DPF.

Loodetavasti on neid autoomanikke, kes remonditöökoja lahkest pakkumisest, autolt see pealtnäha ebavajalik vidin eemaldada, edaspidi palju vähem. Tervis on kallim kui odav(am) autoparandus.

Jutuks tuleb ka elektriautode toetusmeede, mille olemuse Indrek Jakobson lühidalt kokku võttis. Ostutoetus on vajalik, et keskkonnasäästlikumate sõiduvahendite hulk meie teedel hoogsalt kasvama hakkaks.

Räägime sellestki, et suvehooajal on tänavapildis ja kõikvõimalikel üritustel näha ägedaid vana aja autosid. On lootus, et hobiautondus ei kao ka uue põlvkonna pealekasvamisel.

“Vähem maja, rohkem garaaži” võiks olla iga tehnikahuvilise elumotoks. Mida teie arvate, kas vanaautodel on tulevikku? Või elavad (auto)ajakirjanikud omas mullis kui suhtlevad rohkem inimestega, kellele “päris autod” korda lähevad?

Proovisõidul Kia Stinger

Kui saaks, siis kohe ostaks, tõdevad mõlemad saatejuhid. Kia Stinger on tänavune Eesti Aasta Auto asja eest: sellega ongi täiesti hea sõita!

Need, kes siiani on Korea autosid “riisirakettideks” nimetanud, võiksid pudrumulku sihipäraselt kasutada: Jani sõnul võiks enne kui tormata bemmi või Maseratit ostma, Stingeri ära proovida. Ja siis räägime uuesti.

Elu nipp: õpi kaarti kasutama

Ylle eksis mõni aasta tagasi kodumetsa ära. Politseil tuleb praegusel ajal pea iga päev üks või paar seenelist tagasi tuttavale teeotsale juhatada.

Enamasti eksivad vanemad inimesed, kelle jaoks nutitelefon või telefon üldse ei ole iseenesest mõistetav ese. Neile tuleks selgitada, miks on oluline kodunt lahkudes a) võtta kaasa laetud telfa, b) öelda kas naabrile või lähedasele, et minnakse marjule või seenele.

Autoga liikujad aga võiksid kasutada Google Maps või Waze rakendust: selle kohale jõudes sulgedes “pinnib” äpp auto parkimiskoha kaardile. Tagasiteed on lihtne leida, kui laetud akuga telfa taskus.

Podcasti saad kuulata ka SpotifystSoundcloudist ja Apple’i Podcastide lehelt.

Viska pilk peale ka meie Facebooki lehele, kuna sinna postitame proovisõiduautode pilte ning arutame hea meelega kõigi huvilistega autoküsimuste üle.

Kaanepilt: Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN