Neljapäev, 25. juuli 2024
Mida teha kui muidu kiiduväärt sülearvuti järsku tõrksaks muutub ning pikalt ilma toiteta hakkama ei saa? Selles olukorras paistab, et ainuke võimalus on osta uus arvuti, tegelikult võib lahendus olla hoopis lihtsam ning taskukohasem.

Elus on vähe asju, mis söövad närve sama palju kui sülearvuti, mis keset videokonverentsi, enne dokumendi salvestamist või keset kirgliku veebivaidlust pillid kotti paneb. Kui see aga juhtub, võib süüdi olla aku.

Tubli sülearvuti on abivalmis kaaslaseks oma neli-viis aastat, kuid paraku ei ole akud alati nii vastupidavad ning nende tegus tööiga on pea poole lühem.Seda isegi juhul, kui akut väga vähe kasutada.

Arvuti aku ei kaota oma töövõimet üleöö, vaid selle suutlikus energiat talletada väheneb aegamööda. Sülearvuti aku tahab väljavahetamist, kui see isegi täislaetuna ei suuda rüperaali töös hoida kauem kui pool tundi. Ka arvutile on parem, kui kehvapoolne aku asendada uue ja töökindlaga.

Millal osta uus sülearvuti aku ja millal uus arvuti?

Kui tegemist on esmaklassilise sülearvutiga, mis muretult murrab läbi ka Exceli tabeli miljonist reast või jooksutab kiiresti ka kõige uuemaid videomänge, võib oma seadmele ilmselt armuaega anda ja kostitada teda uue akuga.

Seda eriti juhul, kui eelarve parasjagu uut sama tegusat tööriista osta ei võimalda.Korralik aku on väga hea arvutiga võrreldes üsna tagasihoidlik väljaminek ning pealegi on asjaliku seadme võimalikult pikk kasutusiga ka keskkonnale parem.

Kui tegemist on aga lihtsamat sorti arvutiga, mis ka uuena väga palju ei maksnud, võib aku väljavahetamine originaalaku vastu olla samas hinnaklassis uue raali ostuga.

Seda enam, et uute sülearvutite hinnad on iga aasta üha soodsamad ning sama raha eest saab rohkem arvutusvõimsust ja mälumahtu.

Pealegi kaaluvad uued sülearvutid vanematest mudelitest tavaliselt vähem ning nõnda on neid lihtsam koosolekule, raamatukokku või kohvikusse kaasa võtta.

Lõpliku otsuse tegemine sõltub aga igaühe vajadustest ja võimalustest. Aku vahetamine võib arvuti ostuga võrreldes tunduda keerulise kunstina, kuid enamasti on seda üsna lihtne teha ning taolist tööd ei maksa peljata.

Kas aku vahetamine on keeruline?

Kui arvuti akut on võimalik kasutajal endal eemaldada, tuleb leida uus sobiv aku mudel ja see ära osta. Vana aku tuleb paari klõpsuga lahti ühendada ning uus asemele panna ja töö saab jätkuda. Tähtis on ainult leida aku, mis sobiks nii mõõtmete kui ka mahtuvuse poolest.

NB! Tasub teada, et analoogaku kasutamine võib mõnel juhul katkestada sülearvuti garantii. Seetõttu on mitteoriginaalse ent soodsa uue aku ostmine sobiv pigem vanematele sülearvutitele uue elu andmiseks.

Kaup24 e-poest ostes on iga arvutiaku juures ära märgitud, millistele seadmetele see sobib ning nii on uue ja sobiva aku leidmine lihtne.

Kui aku vahetamiseks on vaja arvuti korpus avada, on vahetuseks mõistlik pöörduda selleks remonditöökoja poole. Seda võimalust võib kasutada ka arvuti uuendamiseks, näiteks lisades samaegselt aku vahetusega ka rohkem operatiivmälu või suurema kõvaketta.

Kokkuvõtteks: tea, kust sa ostad!

Kokkuvõtteks võib öelda, et välja võib vahetada nii aku kui ka arvuti. Uus aku võib tublile arvutile mitu aastat tööaega juurde anda ning taoline otsus on rõõmuks nii rahakotile kui ka keskkonnale.

Samas on aga ka uute rüperaalide hinnad iga aasta järjest soodsamad ning sama summa eest võib saada oluliselt parema seadme.

Uue arvutiaku või uue arvuti välja valimine Kaup24 e-poest on lihtne ning ostetud kauba peale võib kindel olla!

KOMMENTEERI SIIN