Neljapäev, 23. mai 2024
Autoleht on iga nädal ilmuv paberväljaanne, mis rattaliste maailmas orienteeruda aitab. Teeme Acceleristas väikese kokkuvõtte nädala olulisematest teemadest.
Autoleht käis meie eest Genfi autonäitusel, aga jõudis uurida ka simulaatori kasutamist sõiduõppel ja üht väga erilist Volgat.

blank* Reportaaž Genfi autonäituselt. Genfi näitus toimus tänavu 87. korda, Autoleht teeb sellest ülevaate 18. korda, me lihtsalt oleme nii palju nooremad kui Šveitsi autonäitus. Milleks kulutada internetiajastul aega ja raha näitusel käimiseks, küsib nii mõnigi, sest pressikonverentse saab jälgida arvutist osteülekandes, fotod ja uudised on hetkega üleilmselt saadaval. Kohalkäimine annab tunnetuse ja kokkupuute autodega ning seda ei asenda ükski striim. Nagu tavaks saanud, ülevaate esimeses osas on vaatluse all autod, mida peagi osta saab, järgmises numbris ideeautod ja muud erilisemad sõidukid.

* Pool sõiduõppest simulaatoriga. Kas autosõidu saab selgeks arvutimängu sarnase simulaatoriga harjutades? Soomes igatahes nii juba tehakse ja tulemus on julgustav. Meie võimud suhtuvad sellesse siiski ettevaatlikult.

* Väga tähtis Volga. Suvel uksed avava Eesti Mootorispordi Muuseumi kollektsioon täienes ülimalt olulise eksponaadiga – ralliautoks ümberehitatud Volgaga. Konkreetse autoga võistlesid Erki Tuiken / Väino Liiva 1980. aastatel, kuid autol on muuseumis lisaks nende tegemiste tutvustamisele täita teinegi ülesanne. „Idee on näidata autospordi massilisust Nõukogude ajal,” selgitab muuseumi eestvedaja Arno Sillat. „Ei ole õige koostada kollektsioon vaid esinumbrite põhjal, sest ei olnud ju nii, et võidu sõitsid vaid Asmer ja Napa. Muuseumi vaatevinklist on see Volga nii-öelda auto rahva seast, aga sisult sama oluline kui Lada VFTS, mida kasutas Nõukogude Liidu rallikoondis.”

Lisaks veel:
  • Numbri auto. Eriti turvaline Volvo XC60
  • Proovisõit. Porsche Panamera: kas kõige praktilisem sportauto?
  • Kasutatud auto. Töökindel väikeauto Suzuki Swift
  • Nõunik. Kui odavalt saab moodsate lisadega auto?
  • Sport. Mehhiko ralli ülevaade
  • Ajalugu. Olulised F1-autod. Ferrari 312T/T2 (1975)

Autoleht sündis 1999. aasta kevadel kaks korda kuus ilmunud ajalehena. 2002. aastal muutus väljaanne ajakirjaks ja alates 2005. aastast ilmub Autoleht nädalakirjana.

Ajakiri nõustab praeguseid ja tulevasi autoomanikke nende ostuotsustes ja auto pidamisega seonduvates küsimustes, toob lugejateni kuumemad automaailma uudised.

Objektiivselt, arusaadavalt, ilustamata. Autolehe koostööpartneriks on Saksa suurim autoajakiri AUTO BILD, kelle abi kasutatakse seesuguste testilugude tootmisel, mis Eesti tingimustes võimalik ei oleks.

Vaata lugusid ka Autolehe veebist

Allikas ja kaanepilt: Autoleht

KOMMENTEERI SIIN