Reede, 1. märts 2024
Eelmisel nädalavahetusel korraldas Eurostauto Nissani esindus perepäeva, mis meelitas kohale hulgaliselt külastajaid. Küsisime ettevõtte marketingijuhilt Pille Lõugaselt, milline on ühe õnnestunud rahvaürituse retsept?

This slideshow requires JavaScript.

On teada tõde, et Eestis tuleb õnnestunud ürituse korraldamiseks esimene kokkuleppe sõlmida Ilmataadiga. Eurostauto lubas perepäevaks ilusat ilma ja see lubadus pani autohuvilisi kalendrisse vaatama: äkki tõesti?

Vedas! Ilmataat pidas lubadust ja laupäeval paistis pilveserva alt päike ning oli mõni kraad soojagi. Nissani esinduses Kadaka teel ei vaibunud elev sagimine kogu päeva jooksul.

KUU AEGA ETTEVALMISTUSI

Pille Lõugas ütleb, et kui Ilmataadiga on käed löödud, tuleb järgmisena keskenduda sündmuse sisulisele poolele. Külaliste meelt tuleb lahutada ja neile pakkuda põnevaid tegevusi kogu päeva vältel. Kui kaua selline korraldamine aega võtab?

“Kui kiiresti tegutseda, saab ka nädalaga hakkama,” naerab Pille Lõugas. “Rahulikus tempos ja läbimõeldult kulub ettevalmistusteks siiski umbes kuu aega. Peamiselt ma ise, aga ka meie viieliikmeline müügitiim, mõni inimene järelteeninduse poolt ning koostööpartnerid on sel ajal eri ülesannetega rakkes.”

Koostööpartneritel tuleb näiteks autod üle kleepida, toota reklaammaterjalid, töötada välja lasteprogramm ning see ka läbi viia. Kuna Eurostauto korraldas tänavu perepäeva üle viie aasta, oli vastutus seda suurem – omal ajal populaarne üritus ei tohtinud selgi korral lati alt läbi joosta.

KUIDAS VÕITA TÄHELEPANU?

Eurostauto perepäeva kõige uudistatumaks mudeliks oli muidugi “kõikide krossoverite vanaema” Nissan Qashqai. Ent huvilisi jagus ka suuremale X-Trailile ja muidugi elektriauto Nissan Leaf juurde.

“Paljud tulid proovisõitu tegema ning uudistama ja ise proovima Qashqai intelligentseid tehnoloogiaid – sellel autol rida “isesid” – isepidurdamine, iseparkimine, nn pimesõit tänavavaatemonitori abil jm. Perede puhul oli näha, et tuldi selleks, et lapsed saaksid autodega lähemalt tuttavaks ja sel ajal kui vanemad proovisõidavad, ka meelt lahutada,” meenutab Pille Lõugas toimunut.

Väikestele inimestele midagi põnevat pakkuda on päris keeruline, nad on asjadest küllastunud ning veedavad palju aega internetis. Kuidas nende tähelepanu tõmmata?

“Lastele olid tõmbenumbriteks robotid ja batuut, aga jätkus ja joonistajaid. Robotitega võisteldi ning parimad said auhinnatud. Robotite võistlused ei jätnud külmaks ka täiskasvanuid,” räägib Pille Lõugas.

“Hasarti tekitas ka lauajalgpall. Täiskasvanud olid järjekorras, et katsetada isepidurdamist (nö. otsasõit auto maketile), iseparkimist kahe auto vahele ning slaalomit kinnikleebitud klaasidega autoga.”

Kõlab põnevalt! Ka proovisõidualal jagus järjekorda huvilisi, sest kõikide vahel, kes rooli istusid ja prooviringi tegid, loositi välja nädalane Nissan Qashqai kasutusõigus.

This slideshow requires JavaScript.

LÕBU KÜLL, AGA KASU?

Kuu aega korraldamist ja terve päev sisukat võõrustamist on tähelepanu vääriv pingutus, aga millega see päädib? Kas reaalselt tulevad inimesed perepäevale selleks, et siit auto osta? Või on see pigem võimalus oma lähedastega meelt lahutada, et siis muretult järgmise tegevuse juurde asuda?

Pille Lõugas ütleb, et perepäeva kordaminekut saab hinnata eelkõige inimeste rahulolutunde põhjal: “Kõigil peab olema hea, tegevusi ja põnevust peab jaguma. Ning tiim, kellega koos üritust korraldasime, peab olema ka rahul. Mulle tundub, me saime hakkama! Meil on suurepärane meeskond!”

Loomulikult saab kasu hinnata ka kohapeal sõlmitud lepingute järgi kui ka selle põhjal, kas inimesed tulevad autosalongi tagasi konkreetse ostusooviga.

Ehk: kas õnnestub laheda ürituse käigus huvilistest kliendid teha ning olemasolevad siduda nii, et nad ka järgmise autona Nissanit kaaluksid.

“Esimesed autod müüdi perepäeval kohe, aga suurem mõju saabub järgnevate kuude jooksul,” selgitab Pille Lõugas.

“Kordaläinud sündmuse järelmõjuna tõuseb huvi Nissani mudelite vastu üldisemalt. Konkreetselt tulemusi saab mõõta müüginumbrite kaudu. Ja on veel üks oluline aspekt – olemasolevate klientide jätkuv lojaalsus Nissani brändile ja ka meie müügiesindusele. Kui oled korra ostnud Nissani, tahad osta alati Nissani,” võtab marketingijuht kokku.

Perepäev on tore küll, aga tänapäeval räägitakse järjest rohkem internetiostlemisest. Kas moodsa aja mõju on tunda ka Eurostautos?

“Täna ikka päris nii veel ei ole, et ostetakse ainult internetist. Eesti inimene on praktilise meelega, proovisõitu tahetakse ikka teha,” räägib Pille Lõugas Eurostauto kogemusest.

“Küll aga tehakse kogu eeltöö enamasti internetis ära ja proovisõitu minnakse tegema kahe-kolme valitud mudeliga. Sealjuures võivad need mudelid olla täiesti erinevad. On juhtunud, et klient tuleb kohale ja sõidab läbi kõik müügil olevad Nissanid.”

… nagu müügistatistikast nähtub, langeb otsus kõige sagedamini Qashqai kasuks. Elektriauto fännide jaoks pole aga Nissan Leafist paremat valikut.

This slideshow requires JavaScript.

Vaata siit lisa

KOMMENTEERI SIIN