Reede, 19. aprill 2024
Eesti Rahvusringhäälingu arhiiv tegi läbi uuenduskuuri on nüüd märksa kasutajasõbralikum ja paindlikum platvorm. Aadressilt  arhiiv.err.ee.leiab u` 80 000 tunni jagu video- ja helimaterjali erinevatest aastakümnetest.

Kõikvõimalike striimimiste, järelevaatamiste ja veebikeskkondade kõrval on ERR arhiiv olnud koht, kust otsida raadio- ja telesaateid, mida muidu kuskilt kätte ei saaks. Läbi aastakümnete on sinna talletatud kultuuriloolisi materjale, heli- ja videofailidest fotokogumikeni. ERR arhiiv on kullavaramu, kuid siiani mitte kuigi paindlik või kasutajasõbralik kullavaramu.

Arhiivi uuendamine on olnud üks rahvusringhäälingu prioriteete. Koostöös disainistuudioga Fraktal on tehtud suur töö, et andmebaas oleks kõigile lihtsamini juurdepääsetav.

Uuenenud arhiiv.err.ee platvormil on külastajal täna ligipääs rohkem kui 55 000 video- ja 108 000 audiofailile, mis on salvestatud ja toodetud rahvusringhäälingu ja selle eelkäijate poolt. Fotode andmebaasi kuulub täna enam kui 220 000 fotot.

Arhiiv.err.ee keskkond sobib nii uudistamiseks kui ka süvitsi uurimiseks, sh õppematerjalidena koolides või alusmaterjalina teadustööks. Alustuseks on vaja aega, sest üks asi viib teiseni ja lõpuks võib tundideks ning isegi päevadeks jääda “kaevama”. Ajaloo õppimiseks ja meelde tuletamiseks on ahriivimaterjalid igal juhul igati tänuväärne materjal.

Arhiivimaterjalid on lehel leitavad video- ja audiokülgedel, fotode jaoks on loodud eraldi alajaotus. Vanimad audiofailid pärinevad möödunud sajandi algusest, videoarhiivi on materjale talletatud 60ndatest.

Rahvusringhäälingu arhiivi lehelt leiab ka “Kultuuripärandi digiteerimine 2018-2023” projekti raames hiljuti digiteeritud 645 Eesti Telefilmi filmi ja üle 500 kontsertpala.

Rahvusringhäälingu arhiiv on leitav aadressil arhiiv.err.ee

👉 Vaatasime, mida põnevat annab arhiiv välja kui sisestada otsisõnaks “auto”. Muuhulgas leidsime telesarja Mõistlik või Mõttetu loo autosõidu keskkonnamõjust. Teema on aktuaalne tänapäevalgi!

Kaanepilt: ERR

KOMMENTEERI SIIN