Teisipäev, 16. juuli 2024
1. aprill on olnud traditsiooniliselt kõige kuumemate autouudiste päev. Ehkki jürikuu algus langes tänavu pühapäevale, sadas varahommikust saati postkasti kõikjalt maailmast suuri sõnumeid. Toome alljärgnevalt välja viis kõige põnevamat uudismudelit, millelt naljapäeval kate tõmmati.

Aprill on rahvakalendris tuntud kui jürikuu, sulakuu, mahlakuu. 1. aprill, mida rahvusvaheline üldsus naljapäevana tähistab, on meie esivanemate jaoks olnud aga hoopiski karjalaskepäev. Sel aastal langes samale päevale ka lihavõtte 1. püha. Pole siis ime, et autotootjad just sellele päevale karjakaupa oma kõige olulisemaid uudiseid sättisid.

PORSCHE MISSION E TRACTOR

Märtsi alguses toimunud Genfi autonäitusel kurvastasid Porsche esindajad, et koos Mission E täiselektrilise noobelautoga ei saadud valmis selle sõsarmudelit, Mission E Tractorit. 1. aprill oli siiski sakslaste jaoks tõeline rõõmupäev, sest liinilt veeres esimene täiselektriline elegantse disainiga põllutöömasin.

Porsche on viimastel aastatel näidanud erakordset südikust moodsate elektrimootoriga sõidukite arendamisel ning naasnud nüüd tõeliste juurde juurde, ehitades valmis enneolematu traktori.

Sõiduk, mille tüübinimetus on Mission E Tractor, on valmis täitma kõiki keerulisi ülesandeid, mis põllul ja laudas ette tulevad. 700-hobujõuline tööloom on võimeline nullist sajani kiirendama rutem kui ükski teine teadaolev põlluriist siin planeedil.

LEXUSE LAKUTAV NOOBELAUTO

Lexus alustas koostööd geneetikaettevõttega 23andMe et luua iga inimese DNA-ga haakuv sõiduk. Selleks, et saada unikaalse, auto omaniku harjumuste ja eluviisiga kohanduvat autot, tuleb minna margiesindusse ning lasta oma süljest võtta DNA-analüüs.

Mõne päeva pärast veereb ukse ette auto, mis sobib oma omanikuga nagu särk tagapaledega. Näiteks on topsihoidja kohandatud kasutaja eelistustega – sellesse saab asetada kas tee- või kohvitopsi, suurema või väiksema või isegi mõlemad.

Kõige uuenduslikum on aga DNA-Lexuse käivitus, mille on töötanud välja juhtivad geeniteadlased: nimelt pole sõidu alustamiseks vaja teha muud, kui pisut rooli lakkuda. Juhtivad geeniteadlased on erimugava lahenduse nimel ära lakkunud sadu roole.

Eestis on Lexuse kampaania ühendatud 100 000 Eesti juubeliks kingitava geenidoonoriga: kõik, kes neil päevil otsustavad anda oma panuse eestlaste genofondi uurimisse, saavad pärast vereanalüüsi andmist lähimas kliinikus otsejoones edasi minna lähimasse Lexuse esindusse ning seal valida omale sobivaima isikupärastatud sõiduki.

OPELI MOPEEDAUTOD

Opel avalikustas 1.aprillil terve seeria pisiautosid: populaarsed linnamaasturid Crossland X, Grandland X ja Mokka on nüüd saadaval ka mopeedauto mõõtu XS versioonis. Õigete mõõtude saavutamiseks paigaldati tehase tootmisliinile moodne press, mis tavamudelid veidi väiksemaks kortsutab.

Kohe-kohe aga tulevad müügile ka kolme ülalnimetatud maasturilaadse pikendatud XL variandid, kuhu on lisatud 1 istmerivi nii, et autos on edaspidi vähemalt 7 kohta. Sealjuures rakendab Opel erakordselt nutikat tootmise optimeerimise võtet, kasutades pikema auto ehitamiseks lihtsat venitamise taktikat.

Juba on teada ka, et järgmiseks aastaks planeerib Opel turule tuua viie rattaga uudismudeli ning selle eriversiooni, kus lisaks viiendale rattale vankri all on autol ka seitse ust, igale oma.

Kasutajate esimese, ülipositiivse tagasiside põhjal oodatakse turule ka XS versiooni laiendust XSL, mis ühendab endas mopeedautomõõdud ja seitse istekohta.

Sõitjate mugavuse huvides on auto ehitatud kahekorruseliseks: alumiste reisijate õlgadele toetuvates toolides istuvad ülemised, kellele avaneb pidev avatud vaade innovaatilisest katteta panoraamaknast. Lehvivad lokid tulevad moodi!

TESLA MODEL W

Tesla mudelirivi oli täiuslik juba enne karjalaskepäeva. Sestap otsustas maailma populaarseim elektriautotootja üllatada tänavu oma fänne nutikellaga. Vaid mõni minut enne New Yorgi pörsside sulgemist tulnud uudis kergitas Tesla aktsiate väärtust 125 mln dollari võrra.

Tesla Model W – nutikell näeb välja vähemalt sama hea kui Tesla elektriautod ning on sealjuures tõsiseltvõetav ajanäitaja, lugedes tagasi aastaid, mis jäänud Model 3 täisvõimsusel tootmise alguseni. Selles on ühendatud parimad traditsioonid, ajaloolised väärtused ning senikogematu kasutajamugavus.

Elon Musk, kes Model W-d ise agaralt kasutama asus, demonstreeris kella mõjuvälja suurust juba samal päeval Twitteris, teatades, et Tesla on ootamatult läinud pankrotti.

Kuna oli naljapäev, siis järgnesid fännide lakkamatud ovatsioonid, sest kell, mis suudab inimese nii unikaalselt naljatlema panna, on väärt et võtta ülejäänud mudeliuudiste eest kõige magusam koht.  Selleks, et naljatleda niisama vabalt kui Musk, tuleb Model W endale lihtsalt kõrva torgata. Ulatab küll.

1.aprill

ŠKODA LAPSEVAIGISTI

1. aprilli köitvamate uudiste edetabeli tipus troonib aga Škoda lapsevaigisti, mida pakutakse tuttuue kompaktmaasturi Karoq lisavarustusena. Süsteem on imelihtne: kui tagapingil möllavate väikeste inimeste lärm hakkab juhti ja kaassõitjaid segama, tuleb armatuuril pressida nuppu ning kogu melu kaob võluväel.

See leiutis pakub tänuväärse hingamishetke miljonitele lapsevanematele kogu maailmas, kes kisa asemel saavad nautida õuest kostvat linnulaulu ja rahuliku vestluse kõla.

Tšehhia autotootja on lubanud lapsevaigistile lisaks töötada välja ka tänitusesummuti ning abivahendi olukorraks “pilt on, häält ei ole”. Need tooted on suunatud täiskasvanud sõitjate mugavamaks käsitsemiseks.

Uudised kogus ja kirjutas Ylle Rajasaar. Pilt:

KOMMENTEERI SIIN