Neljapäev, 25. aprill 2024
Bentley on ehtinglasliku lihvitud luksuse ja sõiduelamuse sünonüüm. Eestis on edaspidi üks koht, kus kogu Bentley mudelivalikuga lähemat tutvust teha ning suurelt unistada. Uus, kõigile rahvusvahelistele standarditele vastav esindussalong asub Navigaatori ärimajas, Tallinnas.

Bentley Motors avas 11. oktoobril ametlikult oma esindussalongi Tallinnas.  See on seda märgilisem sündmus, et 2019. aastal tähistab Bentley oma sajandat sünnipäeva ning esinduse avamine Eesti Vabariigi juubeliaastal on ilus vihje eelseisvale tähtaastale. Praktilisest vaatenurgast on kaasaegset esindust väga vaja – huvi Bentley luksussõidukite vastu järjest kasvab.

Bentley autosalongis on väljas kogu luksustootja mudelivalik. Lisaks saab sealsamas teostada müügijärgset hooldust ning osta käsitööna valminud luksuslikke Bentley aksessuaare. Uus esindus asub aadressil Laeva tänav 2, Tallinna Sadama lähistel.

GT JA MULSANNE

Üheskoos salongi avapidustustega tutvustas Bentley oma uusimat mudelit – kolmanda generatsiooni nooblit Continental GT sportkupeed.

Nagu ülejäänud Bentley mudelite puhul, on ka Continental GT tehnoloogiline lahendus ja disain välja töötatud Suurbritannias, kus iga eksemplar kogenud meistrite käsitööna valmib.

Tootja sõnul ühendab Continental GT endas isikupära, sooritusvõime, tipptehnoloogia ning luksusliku hõngu, mis on saavutatav ainult läbi käsitöö – tulemuseks on tõeliselt esmaklassiline sportkupee.

Bentley maaletooja Auto 100 AS juhatuse liikme Jussi Pärnpuu on emotsionaalne: “Läbi masstootmise sajandi on Bentley säilitanud kultuuri, traditsiooni ja kvaliteedi, mis peegelduvad igas selle tänaseni käsitööna valmivas mudelis.”

Lisaks Continental GT-le ei on salongis olemas legendaarse Briti autotootja Tallinna esinduses kogu Bentley mudelivalik: luksussedaan Flying Spur, luksusmaastur Bentayga ning loomulikult lipulaev Mulsanne.

SUUREPÄRANE KOOSTÖÖ

Bentley maaletoojaks on laialdase ja pikaajalise kogemusega Auto 100 AS, mis alustas oma tegevust 2005-ndal aastal Tšehhi autotootja Škoda sõidukite müümisega. Alates 2007. aastast on Auto 100 AS Bentley Motors ametlik teeninduspartner .

Jussi Pärnpuu kinnitab, et Auto 100-l on hea meel, et kümme aastat kestnud koostöö Bentley luksusautode edasimüüja Luxury and Sports Cars SE-ga on uue esindussalongi näol saanud uue hingamise.

“Pole kahtlustki, et Bentley esindussalongiga on Tallinn täienenud täiesti ainulaadse kõrg-luksusklassi autosid esindava autokeskuse võrra,” ütles Jussi Pärnpuu.

“Bentley Tallinn on olnud meile suuurepärane partner juba enam kui kümme aastat. Me hindame kõrgelt nende panust Bentley brändi tugevdamisele ning oleme veendunud, et uue esindussalongi ja hoolduse avamine saab olema jätkulooks Bentley eduloole siinses regioonis,” ütles Bentley Euroopa regioonijuht Robert Engstler.

This slideshow requires JavaScript.

“W.O.” EHK W.O. BENTLEY

Bentley luksusautode ajalugu hakatakse lugema 1919. aasta algusest, mil vennad Bentley’d panid püsti ettevõtte nimega Bentley Motors Limited. Väikesel Cricklewoodi kinnistul sai alguse autotööstus: lennukimootorite kõrval hakati looma jõuallikaid sõiduautodele.

2019. aasta sügisel tegi esimene Bentley 3-liitrine reasneljane Londonis New Street Mew’sil Baker Steet’il esimest korda häält. Esimese sõiduauto tõsisema testimiseni jõuti 1920ndal aastal.

Insener Walter Owen Bentley, läks ajalukku mootoriehitajana – tema käe all valmisid lennuki-, mootorratta- ja automootorid, sh jõuallikad legendaarsetele võidusõiduautodele. Teda tuntigi initsiaalide järgi – ütled “W.O.” ega peagi lisama, et tegu on Bentley vennaga.

Ent mootoritest ja võidusõitudel saadud edust ei piisanud, pärast Esimest maailmasõda keskendus “W.O.” oma autode konstrueerimisele: “Tahtsin ehitada oma klassi parima auto.”

Möödunud sajandi 20ndatel aastatel võistlesidki Bentley 3 liitrise, 85 hj mootoriga autod üle maailma ning purustasid järjest kiiruse ja vastupidavuse rekordeid. Le Mansis võideti aastatel 1924, 1927, 1928, 1929 ja 1930. 1929. aastal võeti Le Mansist nelikvõit.

1930ndatel tabas majanduskriis aga valusalt ka Bentley autokompaniid. Rahalistes raskustes firma läks Rolls Royce’i omandusse, mis ostis Bentley kaubamärgi koos tehasega. Kuni 1970. aastani kui RR majandusraskustesse sattus, jätkatigi nende all tootmist.

1970. aastal läks [wiki base=”EN”]Bentley[/wiki] Vickersi omandusse, sündis lipulaev Mulsanne ning Bentley sai tagasi oma ajaloolise väärikuse. 1998. aastal võttis Bentley tootmise üle Volkswagen Grupp ning nii on see tänaseni. Kokkuvõttes – paremini ei saaks vist minnagi, sest Bentleyl läheb hästi.

Allikas: Auto 100 AS, Wiki. Fotod: Marko Lõhmus

KOMMENTEERI SIIN