Esmaspäev, 15. juuli 2024
Toyota esmaesitles uut C-HR kupeemaasturit Pimedate Ööde Filmifestivali suurel ööpeol Telliskivi Loomelinnaku Vabal Laval. Kohale tulnud filmirahvas sai selle omapärase auto poolt piltlikult ära tinistatud: nii palju positiivset vastukaja kuuleb ühekorraga harva. Toyota on tabanud biiti, tundub, et C-HR on masin, mis meelitab kõiki, soost, vanusest ja eluviisist olenemata.

Kompaktne ja sportlik kupeemaastur C-HR (Coupé High Rider) on vaieldamatult Toyota 2016. aasta kuumim uudis ning seda oodatakse pikisilmi nii Ameerikas, Aasias kui Euroopas. Lühidalt on C-HR esimene sõiduk, mis muudab Toyota juurkuvandit senisest sportlikumaks, nooruslikumaks, innovaatilisemaks, veel hübriidsemaks, sest just hübriidajamiga C-HR on see, millest tõotab saada tõeline müügihitt.

This slideshow requires JavaScript.

Uudne kupeemaastur on esimene pääsuke uuenevas ja järjest keskkonnasõbralikumaks muutuvas mudelirivis ning selle omanikke tuleks otsida ka “uute tulijate” ehk Y ja Z põlvkonna inimeste seast. Kui tutvustav materjal põhjalikult läbi lapata, siis leiab sealt märksõnad “naine 45+”, “aktiivsete eluviisidega inimene”, “noor ja keskkonnateadlik” jne. Ehk siis -C-HR on auto, mis peaks meeldima… väga paljudele.

PÖFFi peol toimunu annab alust arvata, et Toyota on tabanud biiti: vähemalt pooleks tunniks kaotas mitmesajapealine külalistesumm orientatsiooni ning tungles välja pandud kolme auto ümber.

Oli kuulda vestluskatkeid “oi, see on täpselt minu auto” ja “seda naised ostaksid” ning keegi teadis ka rääkida, et tegu on sajaprotsendiliselt vegan-autoga (mis on tõsi, Toyota on nende viie autotootja seas, kes suudab oma sõidukitele anda ka loomasõbralikkuse garantii).

Proovisõidule registreeris end õhtu jooksul poolsada huvilist ning vähemalt üks peokülaline esines avaldusega laadis “Mis me siin enam sõidame, teeme kohe lepingu.”  Kütet ürituse melule viskas alla Reet Ausi linnariiete kollektsioon, mis oli justkui toon-toonis valitud uue C-HR värvigammaga. Vegan ja taaskasutus, kes neid suudaks lahuta!

This slideshow requires JavaScript.

HIND, MILLEST ON RASKE MÖÖDA VAADATA

Moodsat kupeekujulist kõikjalsõitjat (C-HR ehk Coupé High Rider) saab juba ka tellida. Hinnad algavad 17 990 eurost, hübriidversiooni puhul 24 720 eurost. Just kombineeritult 122- hobujõuline hübriidajamiga C-HR on see, mida soovitaks ning mis – arvestades turu trende – tõenäoliselt ka siinmail kõige popimaks saab.

3,7 liitrit sajale, muuseas, mida nad paberite järgi lubavad, ei pruugi tõeks osutuda. Elu on Toyota hübriidajamite puhul näidanud, et saab ka vähemaga hakkama, kui õiged sõiduvõtted käes. Aga no on siis asja pilli lõhki ajada, nii omapärase autoga tahaks ikka sõita, mitte ökotada.

Loe lisa maaletooja lehelt

Eksklusiivselt Milanost: esimene pilk Toyota CHR kupeemaasturi salongi

Autoostu ABC: kuidas ja millist marki autot valida, kui oled vegan?

KOMMENTEERI SIIN