Reede, 12. aprill 2024
2016. aasta kevadel näitas rehvitootja Goodyear Genfi autonäitusel 3D-prinditud kerakujulist rehvi Eagle-360. Tootja nägemuses on tegu robotautodele sobiva tulevikurehviga, mille kerajas kuju suurendab sõiduturvalisust ja parandab manööverdusvõimet. Uudne kerarehv sai äsja ka maineka Good Design auhinna.

Goodyeari kerakujuline ideerehv Eagle-360 võitis maailma vanimal Good-Design disainiauhinna konkursil transpordikategoorias prestiižse nimiauhinna.

Auhinda annab välja Chicago arhitektuuri- ja disainimuuseum Athenaeum koos Euroopa arhitektuuri, kunsti, disaini ja linnauuringute keskusega (The European Center for Architecture Art Design and Urban Studies) innovatiivsetele tootekontseptsioonidele.

Sel aastal kandideeris auhinnale mitmeid tuhandeid tootjaid ja graafilise disaini ettevõtteid üle maailma, auhinna Good Design auhinna vääriliseks tunnistati kokku üle 900 tootedisaini ja graafika. Goodyeari rehv Eagle-360 kuulub nüüdsest muuseumi alalisse disainikollektsiooni ning info ideerehvist avaldatakse ka auhinna uues aastaraamatus.

Goodyear tutvustas kerakujulist 3D-prinditud rehvi Eagle-360 esmakordselt Genfi 2016. aasta autonäitusel. Rehvi näol on tegemist Goodyeari nägemusega isesõitvatele autodele sobivast tulevikurehvist.

Rehvi Eagle-360 ainulaadne kerajas kuju suurendab turvalisust ja parandab manööverdusvõimet, vastates seega isesõitvate autode vajadustele. Aktiivne tehnoloogia võimaldab rehvil reageerida vastavalt olukorrale, muuhulgas vähendades võimalikest ohuteguritest nagu must jää või ootamatud takistused põhjustatud libisemist.

Goodyeari Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika piirkonna tarberehvide asepresidendi Olivier Rousseau sõnul on auhind suur tunnustus Goodyeari disainerite ja inseneride suurele tööle ideerehvi arendamisel. „Good Design auhind näitab, et Goodyear on tööstusuuenduste vallas esirinnas ja uue tehnoloogia teerajaja,“ ütles Rousseau.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Rehvitootja Goodyear leiutis on üks lahedamaid selle valdkonna leiutiste seas, rõõm, et Good Design gurud selle toote teiste seast üles leidsid.

Eesti keeli tahaks tooteideed (seni ju vaid 3D väljaprindis olemas) suupärastada kerarehviks või kägarkummiks või pallrehviks… midagi mis kõlaks paremini kui kerakujuline rehv, sest igaüks saab ju peale vaadates aru, mis kujulise esemega on tegu… Meie eelistus oleks kerarehv

Ootame huviga teateid sõidetavatest prototüüpidest ja seeriatootmisest. Robotautod tulevad igal juhul, rehvitootjad peavad oma innovatsioonidega vinti peale keerama, et sammu pidada. Kui vaadata äsjasel CES- näitusel eksponeeritut, siis ainult elektrilisi robotautosid meile seal tutvustatigi… Järgmisel aastal siis juba koos kerarehvidega, eks!

KOMMENTEERI SIIN