Laupäev, 15. juuni 2024
Septembri teisel nädalavahetusel Londonis toimunud Tech Festil teatas Jaguar Land Rover, et aastal 2020 on kõik nende uued sõidukid varustatud elektrimootoriga. Londoni Kunstiülikoolis toimunud vaba sissepääsuga näitusel olid väljas kõik uudised, mida lähiajal brittide “sepapajast” oodata. Vaatame lähemalt, mis uudist Land Roveril.

Üks põnevamaid uudiseid on tootmisjääkide taaskasutamine: juba mõnda aega on ettevõte pürginud jäätmevaba tootmise suunas. Londonis demonstreeritud “Rämps lainetesse” surfilauaseeria on kõike muud kui prügimaigune: neil laudadel surfavad maailma parimad. Üllatus on ka isejuhtivate sõidutehnoloogiate vinge areng ning muhe “ülemteener” autos.

Tehnikafestivali moto “Hingestatud tehnoloogia” (Technology with Heart) vihjab tulevikule, mille keskmes on elektrisõidukid ja IT-lahendused, sealhulgas tehisintellektil põhinevad lahendused. Land Rover on vahepeal AI-ga pööraselt lõbutsenud, muude uudiste seas, mida festivalil näidati, leiame ka juhita auto.

JUHITA AUTO ON REAALSELT JUBA KASUTUSES

Katsetame juba juhita autosid reaalses kasutuses. Autonomous Urban Drive võimaldab sõidukil ilma juhita linnas liigelda, alludes valgusfoori tuledele ning samuti tulles toime T-kujulistel ristmikel ja ringteedel.

See Suurbritannias disainitud ja välja töötatud tehnoloogia on juba kasutusel Range Rover Sport’il ja viib meid sammu võrra lähemale neljanda astme autonoomsuse saavutamisele Jaguar Land Rover’i tulevikusõidukitel järgmise kümnendi jooksul.

DIGITAALNE ÜLEMTEENER SINU KÄSUTUSES

Uus Range Rover Velar on disainitud sind edasi viima. Sinu elu edendama. See sisaldab intelligentset tehnoloogiat neljatuumalise protsessori kujul; see on aju, mis on peidus Velar’i kauni välimuse taga.

Touch Pro Duo lusti-infosüsteemis sisaldub kaks suure resolutsiooniga 10-tollist puutetundlikku ekraani. Andsime sellele rätsepatööna valminud tehnoloogiale nimeks Blade – sinu digitaalne ülemteener.

Võid oma autoga suhelda kõikjalt maailmas. Sa saad seda oma nutitelefoniga käivitada, lukustada või avada, selle asukohta määrata, kontrollida kütusevaru või isegi sõitjateruumi soojaks kütta enne kui sisse istud.

Blade õpib selgeks sinu igapäevased sõidud, ennetab su vajadusi, pakub sulle seda, mida vajad siis kui sa seda vajad…ent ei sega sind kunagi.

KANGELANE NELJAL RATTAL

‘Project Hero’ – eksklusiivne Land Rover Discovery, mis on tehtud Austria Punase Risti jaoks ning mida esitletakse Suurbritannias esimest korda Tech Fest’il.

Project Hero, disainitud ja lahendatud Jaguar Land Rover’i Erisõidukite Osakonna (Special Vehicles Operations) poolt, on eriline kommunikatsioonisõiduk, mille katusele on paigutatud droon, mis suudab maanduda ka sõitvale autole. Sõidukil on veel rida lisaomadusi, mis suurendavad niigi jõulise Land Rover Discovery võimekust.

Project Hero loodi, et toetada Jaguar Land Rover’i partnerlust Rahvusvahelise Punase Risti ja Punase Poolkuu Ühinguga, maailma suurima humanitaarabivõrgustikuga. Autot katsetavad parajasti Austria Punase Risti päästemeeskonnad, et suuta õnnetuste korral elude päästmiseks kiiremini reageerida.

RÄMPS LAINETESSE

Waste to Waves – selle väljakutsuva nimega projekti käigus on valminud esimene surfilaud, mis on valmistatud 100 % ulatuses ümbertöödeldud polüuretaanplastikust ja disainistuudio jäätmetest.

Surfilauda, mis on valminud koostöös keskkonnasõbraliku tootja Skunkworks Surf’iga, testis põhjalikult Lucy Campbell, Suurbritannia parim naissurfar. Ta jäi katsetustega erakordselt rahule.

land rover

VALGUST ELLU

Aastaks 2020 toob Jaguar Land Rover 1,2 miljoni inimese ellu rohkem valgust. Koostöös organisatsiooniga Climate Care, toome Keenia peredele puhtad, turvalised, päikeseenergial töötavad lambid, mis annavad igal õhtul kuni neli tundi lisavalgust.

Need lambid mitte ainult ei võimalda lastel õppida ja peredel õhtutundidel koos aega veeta; nad hoiavad kokku raha ja kütust ning, mis on väga oluline, vältida ikka veel paljude poolt kasutatavate petrooleumilampide eritatavat ohtlikku suitsu.

Võimaldades külaelanikel kodus kauem tööd teha edendavad lambid ka majanduslikku toimetulekut. Aja möödudes võivad pered ise suuta endale päikeseenergial töötavaid lampe soetada, nii on projektist edaspidigi sotsiaalset ja majanduslikku tulu.

Tech Fest’i külastajad näevad installatsiooni ‘Ööpäike’, mitmete kunstnike koostööd, milles kasutatakse projekti ‘Valgust ellu’ lampe, mis rakendavad päikeseenergiat, et muuta elusid.

Tech Fest’il on esindatud veel Vormel E klassi Panasonic Jaguar Racing ja eksklusiivne rool, mis on disainitud Land Rover BAR America’s Cup purjetamistiimile.

Allikas ja meedia: Jaguar Land Rover. Uudise tõlkis Kadi Rünkla

Retro-särtsukas, rääkiv rool, rämpsust surfilaud: Jaguar on tuleviku tõsiselt käsile võtnud

KOMMENTEERI SIIN