Esmaspäev, 27. mai 2024
Fordi esimese elektriauto nimi Mustang Mach-E on tekitanud emotsioone. Muuhulgas on kodanikualgatuse korras kogutud tuhandeid allkirju taotlusele, milles auto nime muutmist nõutakse. Jaurajad võiksid oma suu nüüd aga sulgeda, sest e-auto nimi on hoolega valitud.

Mustang Mach-E nimevalik oli tootja poolt väga pikalt kaalutletud otsus ja sellele andis oma heakskiidu Fordi nõukogu esimees Bill Ford isiklikult.

Tema arvamusel on kaalu, mitte pelgalt ametipositsioonist lähtuvalt – mehe autode kollektsioonis on nimelt 35 Mustangit.

Heakskiit ei tulnud aga sugugi kergelt, sest ka Bill Ford kartis nimevalikuga Mustangi brändi kahjustada: see on siiani olnud klassikalise kauni sportauto sünonüüm.

Elektriauto loojad aga ei jätnud jonni, sest Mustangi nimi oli just täpselt see võlusõna, millega elektriautodesse ebalevalt suhtuvaid ostjaid meelitada.

Samuti on uudismudelil üsna uhked numbrit sooritusvõimet kirjeldamas: 332 hj baasmudeli kiirendus “nullist sajani” parem kui näiteks Porsche Macanil, võimsamal 459 hj GT-mudelil aga võrdväärne Porsche 911 GTS-ga.

Kuid ka need numbrid ei suutnud Bill Fordi veenda. Loomulikult, nii olulisi otsuseid ei saa teha ilusate sõnade ja numbrite alusel. Autoga peab sõitma.

Kõik muutuski pärast esimest proovisõitu prototüüpmudeliga. Bill Ford tõdes, et sõiduki kiirendus ja juhitavus, sõiduomadused ning välimus veensid teda – tegemist on tõesti Mustangiga.

Bill Ford plaanib Mach-E oma Mustangite kollektsiooni lisada. See ei asenda ühtki tema armastatud Mustangit, kuid tegemist on väga olulise uue pereliikmega.

Loe siit Fordi uue elektriauto kohta rohkem

Allikas: Automotive News Europe. Kaanepilt: Ford

KOMMENTEERI SIIN