Neljapäev, 18. aprill 2024
Rootsi noobelautotootja Volvo Cars toob turule uue tuuningupaketi nimega Polestar Engineered, mis on välja töötatud spetsiaalselt uute kuuekümnenda seeria T8 Twin Engine pistikhübriidautode jaoks.

Uus noobelsportsedaan S60 ise jõuab avalikkuse ette juba nädala pärast, kui Charlestonis Lõuna-Carolina osariigis avatakse ettevõtte esimene USA-s asuv tehas. See tehas saab olema ainuke koht, kus uut S60 tootma hakatakse, ühtlasi on S60 esimene Ühendriikides valmiv Volvo sõiduauto.

Polestar Engineered, mille töötas välja tuuninguga tegelev Volvo tütarfirma Polestar, on kogu autot hõlmav pakett, kus Polestar paneb mängu oma oskused täiustada auto velgesid, pidureid, vedrustust ja mootori juhtseadet. Pakkumine peegeldab Volvo ja Polestari pühendumist elektrifitseerimisele.

„Elektriautod on meie tulevik,“ ütles Volvo Carsi president ja tegevjuht Håkan Samuelsson. „Täna algab Polestari meisterlikkusega täiendatud Volvo elektrifitseeritud mudelite uus ajastu. See strateegia põhineb meie ühisel kindlal veendumusel, et autotööstuse tulevik on elektriline.“

Polestar Engineered debüteerib peagi avalikustataval uuel noobelsportsedaanil S60. Pakkumine on saadaval ainult tippmudelile T8 Twin Engine ja positsioneeritud Volvo R Design-versioonidest kõrgemale.

Polestar Engineered on järgmisest aastast piiratud kogustes saadaval ka uuele universaalile V60 ja linnamaasturile XC60 Volvo müügiesinduste ja firma noobelautode tellimise teenuse Care by Volvo kaudu.

KULDNE ON UUS PUNANE

Uued kerged veljed on avatud disainiga, et demonstreerida pilkupüüdvaid kuldseid pidurisadulaid, Polestar Engineered-komponentide uut tunnusvärvi.

Polestari embleemid, mustakskroomitud summutitorud ja kuldsed turvavööd on samuti Polestar Engineered-varustusega Volvode eritunnus.

Optimeeritud jäikusega Brembo monoplokk-pidurisadulad valati ühes tükis. Piduriklotsid on suurendatud kuumakindlusega, kuna sooned piduriketaste pinnal aitavad veelgi paremini temperatuuri langetada.

Mitmikhoob-vedrustus ees ja taga sisaldab Öhlinsi topeltvooluklappidega preemiumamortisaatoreid, mis võimaldavad vedrusid ja amortisaatoreid jäigemaks muuta, säilitades samal ajal sõidumugavuse.

Amortisaatorite kinnituspunkte ühendava põiktala ja reguleeritavate amortisaatorite konstruktsioon on samasugune nagu pistikhübriidajamiga GT-autol Polestar 1.

Mootori juhtseadme peenhäälestus annab S60 T8 Twin Engine-hübriidajami süsteemivõimsuseks 415 hj* ja pöördemomendiks 670 Nm, kuna tavaline T8 Twin Engine arendab 400 hj* ja 640 Nm. Tarkvarauuendus parandab kütusekulu ja heitmehulka ning muudab automaatsed käiguvahetused sujuvamaks.

„Uus S60 T8 Polestar Engineered on elektrifitseeritud auto, mis teeb seda, mida te temalt soovite,“ ütles Henrik Green, Volvo Carsi vanemasepresident teadus- ja arendustööde alal.

„Kõik komponendid on peenhäälestatud üheskoos toimima, andes tulemuseks koostööalti ja juhis vaimustust tekitava auto.“

*USA versioonil

Tõlge: Toomas Vabamäe. Allikas ja pildid: Volvo

KOMMENTEERI SIIN