Esmaspäev, 15. aprill 2024
New York on jalgrattasõbralik linn, kus igaüks võib hüpata velo selga ja sõita otsejoones sihtkohta või kasvõi ümber linna, jättes liiklusummikud rahulikult seljataha. Fotograaf Sam Polcer võttis newyorklaste ratavaibi tabamiseks ette ringkäigu New Yorgi viies linnaosas ning pildistas üles väga erinevaid inimesi koos nende eriliste kaherattalistega.

[huge_it_gallery id=”27″]

Jalgrattur New YorkSam Polcer on igapäevane innukas pedaalija ning vabakutseline fotograaf ja ajakirjanik, kellest hiljuti sai Bike New York mittetulundusühingu pressišeff. Rohkem kui seitse aastat töötas Sam kirjastuse Ink reisiajakirjade toimetajana. New York Bike Style on Sam Polceri esimene publikatsioon, mis on oma originaalsuse ja vahetu stiiliga toonud kaasa ka laiema tuntuse.

Sam peab juba pikka aega newyorklastest pedaalijate kohta lahedat fotoblogi Preferred Mode (e. k. eelistatud liikumisviis), ta on korraldanud isikunäitusi ja saanud mitmeid arvestatavaid auhindu oma fotoloomingu eest.

Sam Polceri pilte on avaldanud nii NY Times kui Wall Street Journal. Mees on mitmekülgne – tema ametite ja tehtud tööde hulgas on näiteks ööklubi sisekujunduse tegemine ja rändtsirkuse prožektorioperaatori amet. Kui Sam ei viibi parasjagu lähetuses või sadulas, siis veedab ta võimalikult palju aega Brooklynis, New Yorgis.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap]Jalgrattal liikuvaid inimesi on tegelikult lihtsalt tore vaadata! Tahaks, et mõni meie fotograafidest ka asja tõsisemalt ette võtaks ja portreteeriks näiteks Tartu rattureid. Miks Tartu? Lihtsalt sellepärast, et äkki saab siis Tartu Vaim ka pildile püütud ometigi… Sam Polceri fotoraamat New York Bike Style on muuseas täitsa müügil ja täitsa tellitav. Tore kingitus igal juhul.

Allikas ja pildid: Sam Polcer

KOMMENTEERI SIIN