Pühapäev, 22. detsember 2024
Peugeot Design Lab töötab juba edukalt Shanghais ja San Franciscos ning avab nüüd kolmanda esinduse Brasiilias São Paulos.

Tervelt 210 aasta pikkune tööstusdisaini kogemus – sealhulgas 131 aastat autotööstuses – võimaldas Peugeot’l esimese disainistuudio avada 2012. aastal. Selle asutamisest alates on ellu viidud erakordseid projekte, millest paljud ei olegi seotud vaid neljarattaliste disainiga.

„Peugeot Design Lab pakub tooteid ja teenuseid, mille väljatöötamisel on rakendatud disainerite piiritut kujutlusvõimet ja loovust koos täpsusega, mida auto arendamine nõuab,“ ütles Peugeot’ uus disainijuht Matthias Hossann.

Peugeot toodab autosid mitmes riigis ja ettevõtte disainerite seas pole puudust professionaalidest, kes teavad, et mistahes uue toote kujundamisel pole oluline mitte ainult funktsionaalsus.

„Peame ületama tavapärasuse piire, et pakkuda disainis tulemust, mis on kooskõlas klientide soovidega ning unistustega, mida nad ei suuda isegi ette kujutada ega väljendada,“ kommenteeris PSA Ladina-Ameerika grupi disainijuht Fabien Darche, kes hakkab korraldama ka Peugeot Design Lab’i São Paulos asuva stuudio tegevust.

Globaalne disainistrateegia

Peugeot Design Lab’i tegevus põhineb Peugeot’ globaalse brändikujunduse põhimõttel, mis tähendab, et kaubamärgi toodete disainikeeles on palju ühiseid jooni.

Peugeot’ disainistuudio uue osakonna loomine on osa rahvusvahelisest kaubamärgi arendamise strateegiast. Uute toodete ja teenuste juurutamisega soovib ettevõte suurendada oma märgatavust kogu maailmas, kuid erilist tähelepanu pööratakse väga konkurentsitihedale Euroopa turule.

„Meie peamine missioon kaubamärgina on ette näha klientide soove ja vajadusi kvaliteedi, ohutuse ja sisu osas ning koondada see kõik üllatavaks, innovaatiliseks ja atraktiivseks projektiks,“ selgitas Peugeot’ tegevjuht Jean-Philippe Imparato.

Üleilmastumise ajastul üha kasvava konkurentsi tõttu on Peugeot Design Lab muutunud tugeva kaubamärgiidentiteedi loomise ainulaadseks vahendiks, mis on hädavajalik teiste autotootjate seas esile tõusmiseks.

Prantsuse firma on ajalooliselt tuntud ka oma sotsiaalse närvi poolest ja Peugeot Design Lab jätkab seda traditsiooni, olles avatud mittetulunduslikele projektidele.

Uued projektid – klaver, helikopter ja jaht

Peugeot Design Lab on ühendanud jõud klaverivalmistaja Pleyeliga, et luua klaver, mis peaks muutma muusikute esteetilisi tõekspidamisi.

Keeled, haamrid ja kõlakast on toodud madalamale, nii et selle kaas asub klahvidega samal tasapinnal. Esimest korda klaverite ajaloos saab publik nüüd mängivat pianisti näha iga nurga alt. See seab teose esitaja käed tähelepanu keskpunkti ja loob tugevama sideme publikuga.

Algselt projektiks X4 nimetatud helikopteri mudeli H160 kujundas Peugeot Design Lab pärast Airbusi algatatud kujunduskonkurssi. Uus disain põhineb eelmise põlvkonna kopteril nimega Dauphin, kuid lennumasinale iseloomulik nina näeb nüüd moodsam välja ning futuristlikku siluetti rõhutavad kitsenevad aknad.

Õhusõiduki elegantsed ja dünaamilised jooned sobivad Airbusi tootesarja stiiliga, väljendades samal ajal uue õhusõidukiga saabunud hüpet järgmisse põlvkonda.

Koostöös luksusjahtide tootja Beneteau’ga on välja töötatud „Sea Drive Concept“, mis ühendab Peugeot ainukordse i-Cockpit juhikoha eelised intuitiivsete juhtimisseadmete ning Beneteau poolt loodud Ship Control tehnoloogiaga.

Ideejaht kasutab Peugeot i-Cockpit meresõiduks kohandatud komponente: kompaktset hõlpsasti kasutatavat rooliratast, suurt 17-tollist puutetundlikku ekraani koos kõigile elektroonilistele süsteemidele juurdepääsu andva Ship Control liidesega, täiendavat mobiilset ekraani ning peamisi funktsioone käivitavaid juhtnuppe rooli mõlemal küljel.

Fotod: Peugeot, Pleyel, Beneteau, Airbus

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.