Neljapäev, 25. juuli 2024
Eile kasvas Tesla aktsia hind 8%, möödudes turukapitalisatsiooni pingejärjestuses Facebookist, Elon Musk läks aga joonelt rikaste edetabeli etteotsa.

Mäletate aegu, mil maailma rikkaimaks inimeseks oli Bill Gates? 50 miljardi USA dollari piiri ületamine oli ometi suur uudis! Muski “virtuaalne turuväärtus” on nüüd umbes 195 miljardit USD ehk 160 miljardit eurot. Võrdluseks – Bill Gates on “vaid” 122 miljardi dollariga neljandal kohal.

Finantsanalüütikud juhivad tähelepanu sellele, et Tesla aktsia on (hetkel veel) “õhku täis” ja inimesed investeerivad firma tulevikupotentsiaali, mitte hetke tootlikkusse.

Selle parimaks näiteks on Tesla aktsia hinna ja tootlikkuse suhe – kui Facebooki aktsial on see näitaja 30,62 (ehk aktsia maksab 30,62 korda rohkem kui suudab kasumit toota), siis Teslal on näitaja täiesti metsik 1560,31.

Siiski, Teslal pole lood teps mitte kehvad. Esmaspäeval teatas firma, et müüs 2020. aastal pool miljonit autot – ja pidurdamist ei paista.

Elon Musk säutsus uudise peale Twitteris: “Väga imelik… Mis seal ikka, tagasi tööle.”

Foto: Tesla

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN