Neljapäev, 18. aprill 2024
Toyota peainsener Tetsuya Tada on seisukohal, et legendaarne Supra ei saa kaduda niisama lihtsalt ajaloo hõlma. Tootja peaks kaaluma mõnele järgmistest sportmudelitest Toyota Supra nime andmist. Selge see, et tegu peab olema legendiväärilise mantlipärijaga. Võimalusi, juba lähiajal Tada mõte teoks teha, Toyotal õnneks on.

Seda, et Toyota ja BMW üheskoos uut sportautot ehitavad, teame juba mõnda aega. Baierlastel mõlgub tõenäoliselt meeles Z4 järeltulija, võimalik et isegi rotster või kabriolett. Nime osas on ennustajad üsna üksmeelsed – BMW uustulnuk saab nimeks Z5.

Toyota Supra

Jaapani insenerid panustavad vähem mugavale ilulemisele ja rohkem sooritusvõimele. Kuuldavasti ehitatakse sporautot, mis oleks klass kõrgem Toyota värskeimast “üldsportautost”, GT86-st. Kui nüüd Tetsuya Tada sõnadele mõelda, oleks aeg Supra uueks tulemiseks küps.

Muuseas, Tada ongi austraallaste CarAdvice lehele ühes hiljutises intervjuus öelnud, et Toyota ei tohiks seekord kahelda ning peaks uuele mudelile nimeks panema Supra: “Armastan Toyota Suprat ja armastan Supra nime. See on ajalooliselt Toyotale oluline! Üritame BMWga koos ehitatavale autole Supra nimeks anda,” kommenteeris peainsener emotsionaalselt.

See intervjuu ei ole kaugeltki esimene, kus Tetsuya Tada on oma arvamuse nii konkreetselt välja öelnud. Alles maikuus leidis ta, et ka Toyota Celica GT-Four tuleks mudelivalikusse tagasi tuua. Mõlemad mudelid on peainseneri sõnul Toyota tegelik olemus, tüvitekst, milleta tootja kaotab olulise osa oma kuvandist.

BMWga koostöös sündivaid uudismudeleid kommenteerides sõnas Tada-san, et vaatamata ühisele arendusele ja põhjale, mida mudelid jagavad, peab kumbki selgelt valima oma tee ning sõsarmudelist eristuma, et leida isikupära ja olla menukas: “Jah, meie koostöö on suurepäraselt sujunud, tõesti hästi. Oleme autosid juba testinud maailma eri kohtades, me ei ole piirdunud üksnes Nürburgringi või Fujiga,” lisab ta.

BMW peaks oma osaga projektist valmis saama varem, uut mudelit – olgu selle nimeks siis Z5 või Boyota – on plaanis esitleda juba järgmisel aastal. Jaapanlased võtavad veel aega, et mõelda ja tehtut täiustada. Uus sportauto, mis võib-olla (loodetavasti!) saab nimeks Supra, peakas esitlusvalmis olema 2018. aastal.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Supra ümber on tantsu löödud rohkemgi. Nii registreeris Toyota 2015. aastal Ameerika Ühendriikide turule kaubamärgi S-FR. Tootja  senise praktika kohaselt võiks S tähendada sõna Sports või Super, F märgib mootori eesasetust ning R tagavedu. Ka on teada, et Toyota lähtub oma uut sportautot disainides ideeautost FT-1.

Osa autoväljaandeid on täiesti veendunud, et uus sportauto saabki nimeks Toyota Supra ning FT-1 oli vaid hämamismäng. On välja uuritud, et tutikas Supra saab peale 2.6-liitrise topeltturboga V6 mootori ning sel on leed-tuled ja kõik parimad asjad omas klassis.

Olgu nende nimede, ennustuste ja eeskujudega nagu on, üks korralik Supra ja Celica GT-Four kuluks Toyotale ära küll. Eriti lahe oleks, kui need tuleksid ka elektri- ja/või hübriidajamiga versioonis. Siis saaks nalja ja vinget kiirendust! Hoia meid ärevil, Toyota; me elame Tada-sanile kogu südamest kaasa!

VAATA TOYOTA SUPRA GALERIID LÄBI AASTAKÜMNETE
Toyota Celic Supra
Toyota Celica Supra TX22 Sport 1980–81
toyota_celica_supra_4
Toyota Celica Supra (MA61) 1982–84
Toyota Supra Turbo Targa Top (MA70) 1989–92
Toyota Supra Turbo Targa Top (MA70) 1989–92
Toyota Supra RZ (JZA80)'1993–96
Toyota Supra RZ (JZA80) ‘1993–96
Toyota Supra Gran Turismo (A80) 2007
Toyota Supra Gran Turismo (A80) 2007

Allikas ja meedia: Toyota

KOMMENTEERI SIIN