Reede, 21. juuni 2024
11. Toyota unistuste auto kunstivõistlus on alanud. Kuni 28. veebruarini 2017. aastal saavad kõik kuni 15- aastased noored kunstnikud esitada oma kunstilise nägemuse unistuste autost rahvusvaheliseks hindamiseks. Peaauhinnaks on reis Jaapanisse ning osalemine suurel auhinnatseremoonial.

Joonistus- ja kunstivõistlusi korraldatakse mitmesuguseid, nii kõval rahvusvahelisel tasemel nagu seda teeb Le Rendez-Vous Toyota aga vaid kord aastas. Just seepärast kutsumegi üles kõiki lapsevanemaid oma lapsi innustama unistuste auto võistlusel osalema.

Esiteks on see võimalus, saada rahvusvaheline võistluskogemus, teiseks saab igaüks tutvustada oma pööraseid tulevikuideid, kolmandaks on see üks viis näidata, et Eesti lapsed on maailma mastaabis kõvad tegijad.

Varasemate kunstivõistluste tulemused annavad aimu, mismoodi noorem põlvkond mõtleb ning mis suunas tulevikus tehnika- ja automaailm liikuda võiks. Ehk ongi kõige tähtsam teadmine, et autotootjad ammutavad noorte mõtetest omakorda ideid, et autosid täiustada ning inimkesksemaks muuta.

Võistlusel võivad osaleda kõik kuni 15-aastased lapsed. Euroopas korraldab võistlust Le Rendez-Vous Toyota ning tulevikku vaatavaid noori kunstnikke oodatakse nii Euroopast, Venemaalt, Kasahstanist, Türgist kui ka Iisraelist.

MIDA ON VÕISTLUSEL OSALEMISEKS VAJA?

Noorel kunstnikul läheb vaja A3 suuruses paberit (sobib ka A4 formaat) ning kriite, pliiatseid, akvarelle või muid värve, millega paberile joonistada või maalida oma unistuste auto. Oluline osa kunstiteosest on taust, mis unistuste auto ümber luua, sest nii saavad hindajad ette kujutada keskkonda, milles tulevikuauto sõitma hakkab.

Võistlusel lähevad arvesse üksnes käsitsi maalitud ja joonistatud teosed, arvuti abi kasutada ei tohi. Seega polegi muud, kui suur leht paberit, värvimiseks-joonistamiseks vajalikud vahendid, aega mõtlemiseks, julgust oma mõtte teostamiseks  – ja sõidame!

VÕISTLUSEL OSALEMISEKS TEE NII!

Tööde esitamise tähtaeg on 28. veebruar 2017. Et võistlusel osaleda, on vaja lapsevanema abi. Kõigepealt tuleb alla laadida nn. alustuskomplekt. Selle leiab siit. Kliki ka slaididel, et näha, kuidas asjad õiges järjekorras teha.

This slideshow requires JavaScript.

1. Laadi alla alustuskomplekt. Palu vanematelt abi selle lugemisel.
2. Täida kandideerimisvorm. Märgi oma vanuserühm. Kirjelda unistuste autot
3. Palu vanematel allkirjastada kandideerimisvorm.
4. Saada võistlustöö koos täidetud ja allkirjastatud kandideerimisvormiga posti teel Prantsusmaale: Le Rendez-Vous Toyota, Dream Car art contest, 79 avenue des Champs-Elysées, F-75008 Paris.

Kui töö on Pariisi kohale jõudnud, siis kõigepealt osaleb see Euroopa võistlusel, kus antakse igas vanuserühmas lahe auhind kolmele parimale joonistusele, mille valib välja žürii: alla 8-aastased, 8–11-aastased ja 12–15-aastased.

Seejärel osalevad üheksa võitjat ülemaailmsel kunstivõistlusel. Finaali jõudnud unistuste auto kunstiteose autor võib võita reisi Jaapanisse koos vanematega ja ühtlasi saada võimaluse, võtta osa 2017. aasta augustis toimuvast auhinnatseremooniast.

LEIA INSPIRATSIOON, JULGUSTA OMA LAPSI JA SÕPRADE LAPSI OSALEMA!

Varasematel aastatel on lapsed esitanud võistlusele küllalt lihtsaid joonistusi, mis võtavad kokku suurepärase idee, milline üks tuleviku auto välja näha võiks ning mida oskama peaks. Eri vanuserühmades pakutakse välja üsna ulmelisi mõtteid, millest mõnegi teostumist tulevikus väga sooviks.

Toome allpool valiku laste töid, lihtsalt selleks, et saaksite inspiratsiooni ja julgust, võistlusel osaleda. Viime Eesti laste ideed maailma! On päris kindel, et siinsete laste käelised oskused ja ideed on vähemalt sama suurepärased kui nende kaasvõistlejatel Euroopast või Taist. Julget osavõttu ja toredaid tulemusi!

toyota unistuste auto
Arthur, 7, Prantsusmaa. “Ma Voiture Recycle-Tout”. Minu auto on valmistatud taaskasutatud materjalidest, see saab energia päikesepaneelidest ja sel on toru, mis mootorit jahutab. Igaüks saab ise valida auto värvi
Gerrit, 7, Saksamaa: “FlowerPowerSchafCar”.
Minu lamba-auto on soe, sest reisijaid ümbritseb lambavillast autokere. Auto kasutab kütuseks lilleenergiat
Laura, 10, Prantsusmaa “Source de Vie”. Toyota on linnaelu allikas ja paneb kogu linna elama
Jil, 15, Saksamaa:”JS2705″. Ma mõtlen, et peaks olemas olema ka sõiduvahendid, mis saavad üksnes vees sõita ja sealjuures ikkagi säästaksid keskkonda

Vaata rohkem pilte Toyota unistuste auto joonistusvõistluse kodulehelt

Allikas ja pildid: Toyota

KOMMENTEERI SIIN