Neljapäev, 18. juuli 2024
Volvo Cars esineb järgmisel nädalal Los Angelese autonäitusel täiesti enneolematul moel – nimelt ei näidata seal ühtegi autot. This Is Not A Car, teatavad insenerid, ja neil on õigus.

Viimase aja trendiks on kujunenud autonäitustel osalemisest loobumine, meelsamini korraldavad autotootjad uute mudelite esitlusi omal käel ja interneti otseülekannete vahendusel jõutakse sel moel tõenäoliselt palju enamate potentsiaalsete klientideni ilma geograafiliste piirideta.

Kuigi tulevakevadiselt Genfi autonäituselt jääb Volvo eemale, otsustati siiski osaleda Los Angelese näitusel. Kuid seda tehakse julgelt uudsel moel, sest autotööstuses valitsevas segaduses on vaja värsket vaatenurka.

Volvo strateegiajuht Mårten Levenstam kommenteeris otsust väljaandele Automotive News: “Püüame pöörata fookuse eemale sellelt, kuidas oleme toiminud viimased 90 aastat. On aeg teha uusi asju uuel moel. Siin on tegemist ühe konkreetse näitega sellest mõttelaadist.”

Hea näide “karbist välja” mõtteviisist pärineb septembrikuust, kui Volvo esitles oma täisautonoomset elektrilist kontseptautot 360c, millega kavatsetakse haugata mahlakas tükk ahvatlevalt suurest lühimaalennureiside turust. Ka selle idee üheks autoriks on Mårten Levenstam.

This Is Not A Car

Los Angelese autonäitusel on Volvo sõnumiks vägagi vastuoluliselt kõlav väide This Is Not A Car. See ei ole auto! Aga nagu selgub reklaamklipist, ei ole see ka telefon ega kaubik… See on auto nagu rätsepaülikond või lemmikloom, auto sinu vajaduste järgi.

Levenstami sõnul on see idee saanud inspiratsiooni armastusest kaasaegse kunsti vastu, konkreetselt Rene Magritte’i maalist nimetusega “This is Not a Pipe”, mis kujutab endast just nimelt toru.

Sellest ideest kantuna otsustas ka Volvo kasutada juhtmõtet This Is Not A Car, sest Volvo on juba praegu midagi palju enamat kui pelgalt auto.

Niisiis kasutab Volvo näitusepinda autode näitamise asemel interaktiivseteks esitlusteks. Tutvustatakse ühenduvusteenuseid, visiooni autonoomsetest sõidukitest ja Care by Volvo teenusepõhist auto kasutamise lahendust.

Volvo Cars’i tegevjuhi Håkan Samuelssoni sõnutsi soovib Volvo sel moel anda selge sõnumi, et plaanis on minna kaugemale pelgast autode tootmisest ja müügist. ”Soovime pakkuda oma klientidele vabaduse liikuda personaalsel, jätkusuutlikul ja turvalisel moel.”

Partnerlus on tähtis

Volvo kavatseb Los Angelese autonäitusel rõhutada strateegilise partnerluse tähtsust, esitledes näitusealal oma koostööpartnereid nagu Amazon, Google ja Nvidia.

Levenstami kinnitusel on Volvo avatus koostööle aidanud kiiresti leida uusi partnereid: “See kõlab hästi kokku sellega, missugune ettevõte me soovime olla. Oleme paljudest traditsioonilistest autotootjatest väiksemad. Aga oleme neist ka kiiremad ja avatud mõtlema uutes suundades.”

Oma järgmise põlvkonna sõidukites plaanib Volvo kasutada kiibitootja Nvidia võimsat Drive AGX Xavier tehnoloogiat, valmistudes sellega SAE 4. taseme autonoomseks juhtimiseks. Lähiajal jõuavad Hiina teedele sajad isejuhtivad taksod. Amazoniga aga tehakse Ühendriikides koostööd, et oma klientidele pakiveoteenust pakkuda.

Allikas ja meedia: Volvo. Tõlkis: Lena Murd

KOMMENTEERI SIIN