Kolmapäev, 17. aprill 2024
Sõiduauto omamisega kaasnevad paratamatult ka plaanitud ning planeerimata ülalpidamiskulud. Uuring selgitas, millist automarki on kõige soodsam pidada. On selleks tavapärane hooldus, kulumine või remonttööd – 10 aasta jooksul tuleb kukrut kergendada kõige vähem just Toyota omanikel.

CarEdge uuringust selgus, et kõige odavam on hooldada ja pidada Jaapani autosid. Soodsaimate hoolduskuludega autode esikümnesse jõudsid nii Toyota kui ka Honda ja Mitsubishi. Kõige madalamate hoolduskuludega autode esikolmiku moodustasid automudelite lõikes Toyota Prius, Toyota Yaris ja Toyota Corolla.

„Toyota on Eesti elanike seas kõige populaarsem automark ning seda on kindlasti mõjutanud asjaolu, et Toyotat on soodne hooldada ja vajadusel remontida. Kusjuures on Toyota ka ainus autotootja, kes annab uutele ja kasutatud autodele 10-aastase garantii,“ sõnas Elke Toyota järelteeninduse juht Viljar Sillamaa.

„Autoostjad eelistavad aina enam funktsionaalseid sõidukeid, mis on ühest küljest ökonoomsed ning teisalt ka madalate hooldus- ning remondikuludega. Seetõttu on suurte linnamaasturite asemel populaarsust kogumas ökonoomsemad krossoverid ning elektri- ja hübriidautod,“ sõnas Sillamaa.

Uuringus selgus, et Toyotade puhul esineb 13% tõenäosus, et sõidukiga on vaja 10 aasta jooksul ette võtta suuremaid remonttöid. Võrreldes näiteks Eesti elanike seas samuti populaarse Audiga, on vahe märgatav – tõenäosus, et Audi vajab 10 aasta jooksul suurt remonti on suisa 30,46%. Eesti tänavatel samuti populaarse BMW remondivajaduse tõenäosus kümnendi jooksul on aga lausa 45,89%.

CarEdge uuringu järgi kulutavad Toyota omanikud 10 aasta jooksul keskmiselt 5500 eurot auto hoolduskuludele, mis on ka näiteks Eesti elanike seas populaarse Lõuna-Korea automargi Kiaga võrreldes enam kui 2000 euro võrra vähem.

„Toyota omanike kulutusi auto hooldus- ja remondikuludele vähendab ka Toyota Relax 10-aastane garantii. See hõlmab nii garantiid erinevatele autoosadele kui ka maanteeabi teenust, mis kehtib nii omaniku kodus kui ka maantee ääres abi osutamise ja remonditöökotta toimetamise teenuseid,“ sõnas Elke Toyota järelteeninduse juht. Ta lisas, et sellega annab Toyota garantii, et sõidukite kvaliteeti, usaldusväärsust ja vastupidavust võib usaldada ka pärast aastatepikkust kasutamist.

Foto: Toyota

KOMMENTEERI SIIN