On üks näitaja, mille põhjal võib auto vastupidavuse kohta üpris põhjapanevaid järeldusi teha – tagasikutsumiste hulk. Aastal 2019 oli ainuüksi USA-s 18 uute Subarute tagasikutsumist. Kuidas on olukord olnud sel aastal?
2019 mudelitest kutsuti näiteks Forestere tagasi kaks korda (mõranev karterituulutuse voolik, defektne roolivõimendi), Outbacki samuti kaks (punktkeevitused valedes kohtades, vigane kütusepump).
Crosstreki ehk meie XV-d kutsuti tagasi sootuks viis korda: juba mainitud mõranev karterituulutuse voolik ja defektne roolivõimendi, lisaks tagaistme turvavööde lukustusprobleem, mootori juhtaju tarkvaraveast tulenev jõu kadumine ja valesti karastatud klaas, mis liiga suurteks tükkideks puruneb.
Meil mitte müüdav Subaru Ascent sattus oma viie tagasikutsega lausa Consumer Reports’i kümne kõige kehvema vastupidavusega sõiduauto hulka. Tagasikutsumisest pääsesid täielikult kõik Subaru 2019 aasta sportautod BRZ, WRX ja WRX STI.
Kuidas 2020 läinud on?
2020 on selles osas Subarule palju edukam olnud – kaks korda on tagasi kutsutud Outback ja Legacy sedaan. Esimene tagasikutse hõlmas mõndade autode puhul vale jõuga pingutatud või puuduvat piduripedaali kinnitusplaadi polti.
Teine tagasikutsumine puudutas tahavaatekaamerat, mis mingites tingimustes võis soovimatult välja lülituda ning nähtavust halvendada.
Jaanuaris 2020 teatas Subaru, et investeerib järgneva viie aasta jooksul üle 800 miljoni euro oma sõidukite vastupidavuse parandamisse. Osa parandustest hõlmab tootmise aeglustamist pisivigade kõrvaldamiseks ning uute metoodikate kasutuselevõttu ja töötajate täiendõpet.
Lisaks asutas Subaru uue kvaliteedikontrolli eest vastutava osakonna, mille tegevust juhib firma tegevasepresident Atsushi Osaki.
Värske Consumer Reports’i uuringu kohaselt on 2020. aasta Subarute vastupidavus USA turul tegeva 26 autotootja seas kaheksandal kohal. Kõrgeimad hinded on hetkel saanud nii Crosstrek/XV kui Forester.
Foto: Subaru