Neljapäev, 25. aprill 2024
Maanteeamet avas suurte selgete piltidega interaktiivse kaardirakenduse, kus aastaajale ja kuule klõpsates ilmuvad kaardile ilmekalt joonistatud metsloomad, kes sel ajal aktiivsed on ja statistika järgi kõige rohkem autorataste alla satuvad. 
Iga laps saab aru, et pildil on sügis, põder, hirv ja … pesukaru? Ei, kährik. Vist…

Maanteeameti uus rakendus on värviline ja suurte piltidega ning peaks olema lihtsalt arusaadav ka loodusega mitte nii “sina peal” olevale liiklejale. 

Enne pikemat sõitu tuleks hoolival sõidukijuhil lisaks Tark Tee teekonnaplaneerijale võtta lahti ka Metsloomad teel rakendus ja klõpsata õigel kuul, et näha, milliste elukatega on tõenäosus maanteel kohtuda. 

Mõne looma puhul võib küll tekkida väike arvamuste lahknemine – kas tegu on pesukaru või kähriku või ahmiga – aga siis tuleb appi terve mõistus: ahm on haruldus, ja pesukaru elab Eestis vaid Heidi Hanso juures. Järelikult on septembris põdra, hirve ja jänese kõrval aktiivsed ka kährikud. 

Juulis saavad sõidukiga kokku põrgates kõige rohkem hukka kabrised e metskitsed, jänesed ja rebased. Kõige aktiivsemad on elukad hämarikus – kui enne loojangut jalg gaasipedaalilt üles tõsta, võib teeserval askeldamas näha tervet hulka imelisi tegelasi. 

Igal aastal hukkub meie teedel hinnanguliselt 10 000 metslooma. Linde, konni, ja muid pisielukaid kokku keegi ei loe. Kes mõrva oma südametunnistusele ei taha, sõidab silmad lahti. Nii lihtne see ongi. Nagu maanteeameti uus rakendus.

Uudista värvilisi pilte siit

Kaanepilt: kuvatõmmis uuest rakendusest

KOMMENTEERI SIIN