Esmaspäev, 27. mai 2024
Nordic Aviation Group AS (NAG) laiendab suvel lennukiparki esimese 180-kohalise Airbus A320 lennukiga. See võimaldab ettevõttel pakkuda edaspidi täisteenust ehk lennukeid 70st kuni 180 istekohani. Suurema lennuki liisimine peab parandama NAG konkurentsivõimet välisturgudel.

Seni on riiklik lennundusgrupp NAG keskendunud regionaalsete liinide teenindamisele väiksemate, CRJ900 ja ATR72 lennukitega, seda Xfly kaubamärgi all. 180-kohalise lennuki lisamine lennukiparki avardab ärivõimalusi NAGi jaoks täiesti uues turusegmendis ka Eesti turul.

Tšarterlennud, reisikorraldajatega koostöö on üks osa avanevatest võimalustest. Kui seni on XFly väiksemate lennukitega täitnud suurte lennufirmade teenusest regionaallendude osa, siis suurem lennuk loob võimaluse pakkuda partneritele oma teenust ka suuremalt.

NAG on A320 lisamist ning sellega kaasnevaid uusi teenuseid oma portfellis ette valmistanud paar aastat, ja nüüd, kus lennundusturg on normaliseerumas, ollakse uuteks väljakutseteks valmis.

Airbus A320 lennukit hakatakse käitama Nordica lennuettevõtja sertifikaadil, mille alt opereeritakse täna ühe CRJ900-ga Rootsi siseliini kohaliku omavalituse riigihanke korras.

Nordic Aviation Group’i esindaja Jan Palmer tõdes et areng on loomulik: „Kommertslennufirmad keskenduvad üha enam oma prioriteetsetele tegevustele. Regionaalse iseloomuga lennuoperatsioone hooaja kõrgperioodil, ostetakse sisse just meiesugustelt ettevõtetelt.“

NAG on kuus aastat osutanud teenust väiksemate lennukitega. Võimalike klientidega uusi teenuseid kaaludes on ettevõttele saanud selgeks, et vähemalt 10 Airbus 320 lennukit võiksid järgmise paari aasta jooksul töösse minna. Kui see realiseerub, võiks NAG saada Põhja-Euroopas omas segmendis suuremalt pildile.

2022. aasta suvel on NAG lennupargis käigus 17 lainerit: 7 ATR72-600, 9 CRJ900 ja 1. juulist lisanduv A320 – mis peaks olema omasuguste seas esimene.

Esimest korda näitasid prantslased Airbus A320 lennukit 2. märtsil 1984. aastal. 320 perekonnas on mitmeid variatsioone sellest ülipopulaarsest lennukist, millega tõenäoliselt paljud meist lennanud on.

Tänapäeval pannakse A320 lennukeid kokku nii Prantsusmaal, Saksamaal, kui alates 2009. aastast ka Hiinas. Suurim A320 klient on teadaolevalt American Airlines, kokku kasutab neid üle 340 operaatori.

Kui uskuda Wikipediat, on 2022. aastaks tellitud 16 106 A320 lennukit ja 9661 seda tüüpi lennumasinat on ka tänavuse märtsi seisuga eri liine üle ilma teenindamas.

Wikipedias A320 perekonna kohta üldinfo. 

KOMMENTEERI SIIN