Washingtonis Uber Elevate tippkohtumisel valiti uueks õhutaksoteenuse pilootlinnaks Melbourne. Uberi lendtakso peaks klientide teenindamiseks valmis olema aastal 2023, katselendudega tehakse järgmisel aastal algust.
https://youtu.be/yMVtgdsJ2P0
Washingtonis toimuval Uber Elevate tippkohtumisel valiti uus pilootlinn, kellega koos alustatakse maailma esimest linna-lennunduse võrgustiku arendamist.
Elektrilised lendtaksod peaksid lähitulevikus pakkuma mugava ja keskkonnasõbraliku alternatiivi autole, mis tipptundide ajal tihtipeale ummikutes lihtsalt seisab või tigusammul edasi liigub.
Ühtlasi tutvustati tippkohtumisel uudseid ideid lendavate õhutaksode kujunduses ning kohtuti partneritega Uber Air teenuse edasiseks arendamiseks ja elluviimiseks.
Austraalias käiakse peagi katuseid mööda
Uueks Uber Air pilootlinnaks valiti Melbourne Austraalias, kus Uber plaanib alustada lendavate elektritaksode katselendudega juba järgmisel aastal. Eesmärk on alustada Uber Air teenuse pakkumisega aastal 2023.
Melbourne saab olema üks kolmest Uber Air teenuse katsetuskohast koos Los Angelese ja Dallasega USAs. Õhutaksode katselendudega alustatakse järgmisel aastal ning plaan on käivitada Uber Air teenus aastal 2023.
Ühtlasi teatas Uber uutest partnerlussuhetest Austraalia juhtivate äriühingute Macquarie, Telstra ja Scentre Group.
Koostöös olemasolevate partneritega, sealhulgas Melbourne’i lennujaamaga, arendatakse infrastruktuuri ja telekommuniaktsiooni valdkondi, et luua vajalikud eeltingimused eduka linna-lennunduse võrgustiku rajamiseks.
Uber Elevate juhi Eric Allisoni sõnul võimaldas tippkohtumine tutvustada lahendusi, mis on abiks lendavate taksode reaalsuseks muutmisel:
“Nupule vajutamisega lennu tellimine on palju lähemal kui arvata oskame – saame juba praegu õhutaksode maandumisplatse, lendavate taksode kabiine, õhusõidukite mudeleid ja palju muud kujundada.”
Uber Elevate on Uberi visioon tõsta transport ummikute käes vaevlevatelt linnatänavatelt kõrgustesse ja viia sõidujagamine otsesõnu järgmisele, kõrgemale tasandile.
Lendavad elektritaksod on keskkonnasõbralikud, vaiksed ja turvalised ning aitavad tänavatel vähendada autode hulka.
Lendtaksosid hakkab tootma Boeingu tütarfirma
Uber ei tooda lendtaksosid ise. Koos tööstuse tipptegijatega on eesmärk luua 100% elektrienergial töötavad (eVTOL) õhusõidukid, mida hakkab kasutama Uber Air oma teenusepakkumise võrgustikus.
Tippkohtumisel esitleti uusi õhusõidukite mudeleid mitmelt tootjalt: Aurora (Boeing tütarettevõtja), Pipistrel, Karem Aircraft and Bell ja uuelt partnerilt Jaunt.
Uber kujundas esimese õhutakso sõidukogemuse koostöös õhusõidukite kabiinide sisekujundust pakkuva ettevõttega Safran Cabin ja VR-elamusi pakkuva ettevõttega Bipolar Studio.
Tippkohtumisel esitletud kabiini mudeli eesmärk on saada linna-lennunduses kasutatavate õhusõidukite standardiks.
Ulmeliselt ägedad “taevaväravad”
Tippkohtumisel demonstreeriti ka tulevasi maandumisplatse ehk SkyPort’e õhutaksoteenuse pakkumiseks Dallases, Los Angeleses ja Melbourne’is.
Kaheksalt juhtivalt arhitektuuriettevõttelt valiti 16 parimat eskiisi, kus on välja toodud parkimisvõimalused ja kujutatud tehniliselt teostatavaid ehitisi, mis toimiksid õhutaksode maandumisplatsidena.
Ulatuslik koostöö NASAga
Maailma üks suuremaid sõidujagamisteenuse osutajaid Uber on tänaseks sõlminud kaks kosmoseseaduse lepingut NASA-ga.
Neist üks on seotud mehitamata liikluskorralduse ja mehitamata õhuliiklussüsteemide arendamisega ning teine uute kontseptsioonide ja tehnoloogiate otsimisega lennuliikluse arendamiseks linnakeskkonnas.
Uber on sõlminud ka koostöölepingu USA sõjaväega, et arendada ja testida Uber Air sõidukeid. Leping sisaldab miljoni dollari suurust ühisrahastust rootoritehnoloogia uuringute arendamiseks.
Kommunikatsioonis alustab Uber koostööd AT&T’ga, et leida võimalusi LTE ja 5G ühenduvuse kasutamiseks linna-lennunduse õhusõidukite ja kaubadroonide puhul.
Allikas ja pildid: Uber